Bu yaz kimler Türkiye’ye geliyor? İşte son dedikodular…

0 Posted by - 27 March 2011 - KONSER

Efendim piyasada konuşulanlardan, ve ortam dinlemelerinden öğrendiğimiz kadarıyla yaz festivallerine ve konserlere dair son dedikodular şöyle…
Ortam dinlemesi şaka tabii. Bizde ortam dinlemesi yok, bizde her şey organik, tamamen doğal. Çevreci olduğumuzdan kuşlara güveniyoruz. Bakın kuşlar henüz açıklanmayan isimler ve konserler hakında neler şakıyor…
* Sting’in senfoni orkestrasıyla bir konser vereceği duyulmuştu. Bu konser iptal. Bir şekilde anlaşılamamış Sting’le. Geçmiş olsun.
* Foo Fighters bu yıl yeni albüm çıkarıyor ve yazı turnede geçirecek. Geleceğine sene başında kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak kuşlar umutsuz. Foo Fighters başka bahara…
* Coldplay’in gelmesi işi de yaş. Bu yıl bir ihtimal yolları Türkiye’den geçecekti ama olmadı. Kuşlar acı acı şakıyor.
* “Ben söylemiştim” demeyi sevmem ama bazen zevkli oluyor. Amy Winehouse’un geleceğini söylemiştim, geliyor. Pozitif’in bu yaz nokta atışı düzenleyeceği konserlerden biri olarak haziran ayında olması büyük ihtimal. Ama şunu da unutmamak lazım: Konu Amy Winehouse olunca kesin diye bir şey yok. İlan edildiği halde konsere çıkmama huyu yüzünden organizatörler arasında “riskli etkinlik” kategorisinde kabul ediliyor Amy Winehouse.
* Pozitif bu yıl Rock’n Coke, Efes Pilsen One Love (en azından şu anda adı böyle), Freshtival’ın organizasyonu dışında rakip firmalarla rekabete girmek için olsa gerek tek konserler yapmaya da karar verdi. Çok sayıda konser ve festivalin tarihlerinin çakışacağını tahmin etmek zor değil. Organizatörler arası rekabet dorukta.
* The Whitest Boy Alive bu yıl yeniden gelecek. Nereye nasıl, kuşlar bu konuda yorum yapmıyor.
* “Lily Allen Freshtival’a gelecek” diyor kuşlar. Daha önce bu festival için La Roux ile görüşülmüş ancak tarihler uymadığından bu ihtimal ortadan kalkmıştı. Kuşlar dedi.
* Whitesnake ve Judas Priest’in olduğu tek günlük bir Purple Concerts organizasyonundan söz ediliyor. Kuşlar doğru olduğunu fısıldadı. Ben bilmem. Purple halihazırda Pozitif’in en büyük rakibi. Bakalım olaylar nasıl gelişecek. Purple’ın Bon Jovi konserinden önce sahne alacak yine büyük bir isimle anlaşmak üzere olduğu da gelen dedikodular pardon şakımalar arasında.
* İki yılda bir yapılan Rock’n Coke bu yıl yeniden Hezarfen’e dönüyor. Festivalseverler 2003’ten bu yana anıları olan Hezarfen’e sevineceklerdir. Rock’n Coke festival gruplarını pek enteresan bir sosyal medya projesi aracılığıyla açıklayacak. Bekleyelim, görelim.
* Kuşlar Rock’n Coke’a Skunk Anansie’nin geleceğini söyledi. Megadeth bu festivalde bugüne kadar yer alacak belki de en “metal” grup olacak. Evet, yanlış duymadınız, Megadeth Rock’n Coke’ta. Bu festivalde Keane de yer alacak. Kesinleştiği kuşlar tarafından “vallaha billaha” şeklinde teyit edilen bu isimler yanında Limp Bizkit ile görüşüldüğü de biliniyor. Ve tabii daha çok farklı isimler olacak bu festivalde. Bu arada acaba Limp Bizkit’in zamanı geçti mi ne?
* Interpol bu yıl Türkiye’ye geliyor diye şakıyan kuşlar da var. Nereye nasıl, o kısmı meçhul. Efendim? One Love? Cidden bilmiyorum.
Şimdilik bu kadar. Kuşlar yorgun. Tekrar geldiklerinde yeni dedikodularla karşınızda olacağız… Ne de olsa bizimkisi hizmet yarışı…

6 Comments

 • uğurcan 27 March 2011 - 15:01 Reply

  interpol olayı doğruysa yılın olayı benim için

 • uğurcan 27 March 2011 - 16:01 Reply

  bu arada megadeth’in o tarihlerde amerika turnesi var, rock n coke’a gelmeleri söz konusu değil. whitesnake ve judas priest konserleri de grupların resmi sitelerinden açıklandı zaten.

 • ae 27 March 2011 - 17:24 Reply

  Keane gelirse harika olur. Ama ben daha çok Muse’dan haber bekliyorum

 • berk 28 March 2011 - 01:42 Reply

  Eğer ki, Amy Winehouse One Love’a gelir ve ben 24 yaş sınırından dolayı gidemezsem, bir ay benden uzak durun 🙂

 • Sinan 28 March 2011 - 08:49 Reply

  Limp Bizkit..hahahahahaaha

 • Ouz Mehmet 30 March 2011 - 17:20 Reply

  Megadeth olayı hakkında bir şey diyemem ama Motörhead bu sene Rock’n Coke sahnesindeymiş; http://imotorhead.com/tour.cfm

 • Leave a reply