Caz Festİvalİ programında değİşİklİkler yapıldı; üç konser İptal

0 Posted by - 20 June 2013 - KONSER

IKSV, Gezi olayları ve devamındaki sürece bağlı olarak 20’nci Uluslararası Caz Festivali programında değişiklikler yaptı.

Erkan Oğur ve The Sanlıkol Hybrid Jazz Orchestra (5 Temmuz Cuma), Bryan Ferry (8 Temmuz Pazartesi) ve festivalin 20’nci yıl özel projesi olarak planlanan “Cazın İlk Sesi Sevinç Tevs Anısına” (11 Temmuz, Perşembe) konserleri iptal oldu. Mümkün olduğu takdride bu konserlerin 2014’teki festivalin kapsamına alınacağı belirtildi.

6 Temmuz Cumartesi günü yapılacak Tünel Şenliği’nde ise değişiklik var. Şenlik sadece iç mekanlarda yer alacak. Ücretsiz olacak, sadece Hollanda Konsolosluğu’nde yer alacak konserler yer sınırlı olduğundan biletli yapılacak.

Bunların dışında bir de yeri değiştirilen etkinlik var.
9 Temmuz Salı akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde yapılacağı duyurulan Bob James, David Sanborn, Steve Gadd ve James Genus’un “Quartette Humaine” adlı konseri Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bu konser için alınan biletler, yeni mekânda da geçerli olacakmış bilginize.

Festivalde yer alan Alicia Keys, John Legend, Melody Gardot, Anat Cohen, Dee Dee Bridgewater ve Ramsey Lewis gibi müzisyenlerin yer alacağı programda değişiklik yok. Ancak son dakika gelişmelerini caz.iksv.org ile sosyal medya kanalları facebook.com/istanbulcazfestivali ve twitter.com/istanbulcazfest adreslerinde takip etmekte fayda var.

Değişiklik yapılan konserlerin biletlerini iade etmek isteyenler, biletleriyle birlikte satın alımı gerçekleştirdikleri gişeye (Ana Gişe’den alanlar pazar günleri hariç her gün
10.00-18.00 arasında İKSV’ye, Biletix’ten alanlar herhangi bir Biletix satış noktasına) başvurabilecekler.

No comments

Leave a reply