Coachella’ya bilet bitti ama bunlar da var!

0 Posted by - 16 January 2012 - KONSER


Cumartesi günü gazetede festival biletleri satışa çıktı diye yazdık. Pazara Coachella tükenmiş. Yastayız. (Biz kimsek artık…) Ama bakın kadrosu az çok belli olmaya başlayan bir de bunlar var meraklısına. Bence acele edin.

Coachella, Kaliforniya / ABD
13-15 Nisan ve 20-22 Nisan tarihlerinde üst üste iki hafta sonu yapılıyor. Yani aynı festivalden üst üste iki hafta sonu yapılıyor gibi düşünebilirsiniz. Bu yılki kadrosunu açıkladı. Radiohead, The Black Keys, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Arctic Monkeys, Justice, DJ Shadow, Explosions in the Sky ve yaklaşık 100 kadar sanatçı ve grup var. ABD’de, Kaliforniya’da yer alan Indio kasabasında yapılan festivalin kamping alanı ücreti dahil kombine biletleri 285 dolardan satılmaya başlandı.
Coachella özellikle festival ortamıyla çok meşhur. Pek çok Hollywood yıldızının da katıldığı ve bu sebeple basında çok fazla yer bulan bir festival. Ama tabii “Bundan bize ne, biz gidersek müzik dinlemeye gideriz” diyeceksiniz. O da doğru.

Primavera Sound, Barselona / İspanya
Her yıl Barselona’da yapılan ve yaz sezonunun açılış festivallerinden Primavera Sound’un biletleri satışta. 16 Ocak’a kadar 175, 16 Ocak’tan sonra 180 avroya kombine bilet satın alınabiliyor. 30-31 Mayıs, 1-2-3 Haziran günlerine yayılıyor Primavera Sound ve kadrosunda indie, alternatif, elektronika aleminden en baba isimler var. The xx, Justice, The Drums, Franz Ferdinand, Death Cab For Cutie, Björk, Afghan Wigs, Mazzy Star, Yo La Tengo açıklanan 50 kadar isimden bazıları.
Festival 7-8-9-10 Haziran tarihlerinde de Porto’da yapılacak. Bu grupların büyük kısmı orada da yer alıyor.

Rockwerchter, Werchter / Belçika
28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Avrupa’da yaz boyunca tek bir atış yapmaya gücünüz yetiyorsa işte o hakkınızı burada kullanabilirsiniz. Çünkü her yıl genellikle en iyi line up bu festivalde oluyor. Ancak festival ortamı anlamında çok da iyi olmadığını konunun uzmanı bir isimden duydum. Tercih meselesi. Bu yıl şimdiden açıklanan isimler arasında Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, Florence and the Machine, Justice var. Mayısa doğru bu kadroya daha birçok baba isim ekleneceğinden emin olabilirsiniz. Kombine bilet 200 avroya geliyor. Gitmeyi düşünenlerin bilgisine…

Roskilde, Roskilde / Danimarka
Rock Werchter’in bir anlamda kardeş festivali. Bu yıl 5-8 Temmuz tarihlerinde yapılıyor. Bruce Springsteen ve grubu The E Street Band, Björk, Bon Iver, wiz Khalifa gibi isimler şimdiden kesinleşti. Roskilde genellikle çok iyi ve geniş bir yelpazede sanatçıları bir araya getiriyor. Kombine bilet 240 avroya mal oluyor.

Isle of Wight, Wight Adası / İngiltere
En eski festivallerden biri. 22-24 Haziran tarihlerinde İngiltere’de Wight Adası’nda yapılıyor. Bruce Springsteen, Pearl Jam, Noel Gallagher and the High Flying Birds, Tom Petty and the Heartbreakers, Noah and the Whale, Madness, Feeder gibi isimler var. Kamplı kombine 190, kampsız kombine 169 pound. Yani yaklaşık 230 ve 180 avro civarında.

2 Comments

  • Bugra 16 January 2012 - 13:13 Reply

    14 nisan biletleri mi bitmiş coachella için black keys ve snoop dogg günleri de yeter 🙂 hatta sadece black keys gecesine bile fitim. stok durumlarını falan öğrenebileceğimiz bir link var mı acaba elinizde?

    • Mehmet Tez 16 January 2012 - 13:22 Reply

      Valla link falan yok. İki hafta sonu da tükenmiş görünüyor.

    Leave a reply