Darkstar Salon sahnesine konuk oluyor

1 Posted by - 12 February 2016 - KONSER

İngiliz elektronik müzik ikilisi Darkstar, İstanbul seyircisiyle bu akşam Salon sahnesinde buluşacak. Synth-pop’tan grime’a elektronik müziğin farklı stillerini kullanarak hikayesini anlatacak.

2007 yılında Londra’da birlikte müzik yapmaya başlayan James Young ve Aiden Whalley ilk albümlerini North adıyla Kode9’ın plak şirketi olan Hyperdub etiketiyle yayınladı. 2010’da yayınlanan bu albümde yer alan “Aidy’s Girl is a Computer” hem müzik basınının ilgisini çekti hem de Hyperdub’ın toplama albümüne ve Jamie xx’in Colette için hazırladığı mixtape’e girdi. Grup ikinci albümünü bundan 3 yıl sonra 2013’te Warp etiketiyle yayınladı. News From Nowhere isimli albüm adını sosyalist bir ütopya tasvir eden William Morris kitabından almıştı. Son albümleri “Foam Island”ı ise geçtiğimiz yıl yine Warp bünyesinden yayınlandılar.

Darkstar’ın müziği sıklıkla Brian Eno, Radiohead, Massive Attack gibi tecrübeli isimlerle birlikte anılıyor. Detaylı bilgi şuradan, konser öncesi ısınma turları ise hemen aşağıdan.

No comments

Leave a reply