GEZİ DİRENİŞİ SÜRÜYOR, KONSERLER İPTAL OLUYOR

0 Posted by - 04 June 2013 - KONSER

Şehrin en uzun soluklu açıkhava festivali asıl şimdi başladı. Gezi Parkı direnişi, ülkenin geri kalanında süren karamsar tablo ve çatışmalar eğer yatışırsa festivalden farksız bir hal alacak. Organizatör ve sanatçıların tavrı da bu yönde; ‘asıl festival orada’ deyip, organizasyon ve konserleri iptal ediyorlar.

İptal edilen bazı etkinlikler şunlar:

*2005 yılından bu yana devam eden Burn Electronica Festival, Gezi Parkı direnişi sebebiyle ileriki bir tarihe ertelendi. Electronica olağan akışında gerçekleşseydi bu cumartesi Modeselektor, Lindstrøm gibi isimleri ağırlayacaktı.

*41. İstanbul Müzik Festivali’nin İstanbul Filarmoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek olan açılış konseri de iptal edilen konserler arasında. İKSV’den yapılan açıklamay agöre festivalin diğer konserlerinde herhangi bir iptal ya da erteleme sözkonus değil.

*Vodafone İstanbul Calling kapsamında 7 Haziran günü gerçekleşecek olan Tiesto performansı da iptal edilen etkinliklerden. Pozitif’ten gelen açıklama şöyle diyor: “Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve ülke geneline yayılan olaylar nedeniyle iptal edilmiştir.”

*5 Haziran’da İzmir’de gerçekleşecek olan ve geliri Seferihisar Doğa Okulu’na bağışlanacak olan Tarkan konseri ileriki bir tarihe ertelendi. Doğa derneği en kısa zamanda yeni tarihi açıklayacağını duyurdu.

*Onur Ünlü’nün son filmi ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ için bir süredir Çevre Tiyatrosu’nda gösterimler gerçekleştiriliyordu. 5 Haziran Çarşamba tarihinde gerçekleştirilecek gösterim iptal edildi.

*2011’de Tilda Swinton, Michael Stipe gibi isimleri ağırlamış olan İstancool da kesinleştirilmemiş bir tarihe ertelendi.

*Hadise, Murat Dalkılıç ve Hande Yener gibi isimler de konserlerini Gezi Parkı direnişi sebebiyle erteleyenler arasında.

No comments

Leave a reply