GÖBEK RAKISI TADINDA KONSER: GAYE SU AKYOL KÜLAH’I SALLADI

0 Posted by - 16 October 2014 - KONSER

Gaye Su Akyol ve sevgili orkestrası Tavşanlar Karaköy Külah’ta sahne aldılar. Konseri ezcümle anlatacak olursak, çağımızın divası olmaya aday Gaye Su Akyol, Karaköy/Tophane hattını salladı geçti.

Daha önce bir kez yarı akustik çaldıkları ve Kaan Sezyum ile Deniz Özturhan’ın yönelttiği soruların yanıtlandığı Fil Kadıköy performansını izlediğimiz Gaye Su’yu, ilk kez elektrikli tam kadro sahnede gördük dün akşam. Şansımız da yaver gitti ve kendisinin deyimiyle şimdiye kadar verdiği en sıkı konsere tanık olduk. Üstelik bu konser, ‘gelecek güzel günlerin’ yani, Gaye Su Akyol ve ekibinin uzayda elektrik hasıl edecek kuvvette daha nice konser vereceğinin habercisi oldu diyebiliriz. Böyle düşünmemizin sebebi, bir çarşamba gecesi Külah’ı ağzına kadar dolduran kitlenin bir ağızdan şarkılara eşlik etmiş olması ve Gaye Su Akyol ile tayfasının uzay vaadine kanacak kadar aklımızı alan bir performans sergilemesi.

“Çok Mutlusun” ile açılan konser, buram buram rakı kokusu eşliğinde geçti. Bir saati aşkın performans boyunca, Olmadı Kaçarız etiketiyle yayınlanan debut Gaye Su Akyol albümünün hitleri, “Abbas” ve “Develerle Yaşıyorum”u konserin girişinde ve biste ikişer kez dinledik. “Yıllar Yılan”, “Ölü Bir Adam”, “Zaman Asla Affetmez”, “Biliyorum” ve Selda Bağcan şarkısı “Yaz Gazeteci” kendilerine yer bulan diğer şarkılar. Konserin bis öncesi kapanışını yapan “Cehenne Meyhanesi” tıpkı albümde yer alan kaydı gibi son birkaç dakikasında arşa değen bir Tavşanlar performansına tanık olmamızı sağladı. Tam o esnada sahneye Canavar Banavar’ın katılımı sayesinde ve ışık oyunlarıyla salonun iyice kudurduğunu söylemek mümkün. Ayrıca kendisine bisin ikinci şarkısı olarak yer bulan “Pink Floyd’un Dediği Gibi”nin öncesinde Gaye Su şarkı sebebiyle aldığı tepkilere bir minik yanıt verdi. Güzel Türkçemizde latife diye bir kelime olduğunu ve içini boşaltmamamız gerektiğini hatırlattı.

Baştan sona harika bir performans ve göbek rakısı tadında bir konser izledik, Gaye Su Akyol’un kabin amirliğini üstlendiği gecede. Mekiğimize atladığımız gibi rotayı fezaya yönelttik.

Gaye Su Akyol’un dediği gibi:

Hazır herkes buradayken
Ve biletlerimiz de varken
O uzaya, develerle…

setlistgayesuu

No comments

Leave a reply