HERKES TEK, GOL ATAN KALEYE: SEHA CAN, CANAVAR BANAVAR, KAAN BOŞNAK…

0 Posted by - 02 December 2014 - KONSER

Hafta atlamadan itinayla Karaköy Külah sahnesinde bir konser izliyoruz bu aralar. Mekan hiçbir zaman sıkış tepiş olmuyor. Sokaktan geçen pek kimse olmadığından, konser için orada bulunan kitleyle birlikte kapı önünde yudumlamak da keyifli. Pek hoş oluyor, size de tavsiye ederiz.

Bu kez yolumuzu Külah’a düşürme sebebimiz Herkes Tek adıyla gerçekleşen bir kolektif konserdi. Herkesin tek tabanca sahneye çıktığı, elinde bir gitar karşısında mikrofon kendi bestesini okuduğu bir konsept bu. Tek konser izleyeceğim diye gidip, 10 farklı ismi sahnede görüyor, bir nevi 10 ayrı konsere tanık olup geri dönüyorsun. Herkes Tek, Külah sahnesinden çıkan, Olmadı Kaçarız’la dirsek teması kuran ya da gönül bağı kuran isimleri aynı sahnede topluyor. O akşam sahnede Seha Can, Ezgi Altıner, Kaan Boşnak, Görkem Karabudak, Ali Güçlü Şimşek, Canavar Banavar, Barlas Tan Özemek, Hakan Özer, Kalben ve Galvaniz Gelbiraz vardı. Gecenin sürpriz konuğu ise Selim Saraçoğlu idi. Herkes heyecanlı, herkes içtendi. Eller titredi, şarkılar unutuldu, şakalar yapıldı, şarkılar söylendi.

Hava şartları ve trafik sebebiyle Barlas Tan Özemek’i ne yazık ki kaçırdık. Bir adet kendi bestesini bir de uyarlama çalmış. Görenler pek beğenmiş. Hakan Özer, 25 yıldır sahnelerde ama ilk kez canlı kanlı gördük kendisini, harika sözler yazıyor, vokali başarılı. Bu kadar gecikmeseymişiz keşke kendisine.
Kalben, Ezgi Altıner ve Seha Can da ilk kez sahnede gördüğümüz isimlerdi. Seha Can’ı ‘next big thing’ olarak etiketlemekten geri duramayacağız.
Kalben’in performansına ve ıslık çalamayışına vurulduk. Bubituzak ikilisi Ali Güçlü Şimşek ve Görkem Karabudak ile Kaan Boşnak sahnede en rahat gözüken isimlerdi. Görkem’in şarkılarını, gitar tekniğini vs. fazlasıyla beğendik. Galvaniz ve Canavar, Büyük Ev Ablukada’dan bildiğimiz, kendilerine ait besteleri çaldılar. Galvaniz’i ilk kez elinde enstrümanıyla sahnede bir başına gördük. İlk sefer için bir hayli başarılıydı.

Herkes Tek, burada bitmez. Devamı gelir. Bir eksik bir fazla, yeni isimler, bir öncekinde de olanlar, 10 ayrı müzisyen yine sahneye çıkacaktır. Olmadı Kaçarız’ı takibe alın, bir sonraki seferi kaçırmayın.

>>>> Haftanın etkinliklerine şuradan göz atabilirsiniz.

No comments

Leave a reply