Iron Maiden 2011′de Sonisphere’de! Coldplay, Radiohead, AC/DC, Red Hot Chili Peppers yolda. İşte “bu yıl kim gelecek abi” dedikodularında son durum…

0 Posted by - 30 October 2010 - KONSER

Efendim ortada dolaşan bazı kesin olmayan haberler var. Ve ne zaman bir yere gidip merhaba desek “abi bu yıl kim geliyor” geyiği başlıyor. Madem bizimkisi hizmet yarışı, o zaman hizmetimize başlayalım. Anlaşılan o ki Purple bu yıl konser piyasasını ele geçirmeye kararlı. Bon Jovi’nin ardından bakın neler planlıyorlarmış meğer. Bizim görevimiz değerli takipçilerimizi söylentilerden dahi haberdar etmek. O halde başlayalım.

* Öncelikle 2011 Sonisphere’in headliner’ı belli oldu. Iron Maiden. Sonunda anlaşma sağlanmış ve beklenen olmuş. Herhalde bu konser yılın en kalabalık konseri olacak. Bakalım Metallica’ya gösterilen ilgi yıllardır gelmediğinden hayranlarını inim inim inleten Iron Maiden’a da gösterilecek mi? Daha önce izledik kendilerini, bu konser başka hiçbir şeye benzemiyor.

* Bu yıl memlekete gelecek ve gelmesi özellikle kızları sevindirecek (kız grubu dendiği için kendilerine) bir diğer mühim grup Coldplay. Bu grupla anlaşma büyük ölçüde sağlandı. Tek sorun Coldplay’in Sonisphere kapsamında düşünülmesi. Orada Coldplay izleyicisi ile İron Maiden’cılar arasındaki muhabbeti çok merak ederiz eğer gerçekse. Çok da eğlenceli olur o ayrı. Bu grubun geleceği neredeyse kesin. Bakalım ne şekilde olacak göreceğiz.

*Ve Radiohead. Efendim bu grubun gelmesi halinde zevkten bayılacak insanlar var eminiz. ancak bu yıl olmuyor. İyi haber, 2012 için oluyor. Daha çok erken bir şey söylemek için ama kuşların söylediği şu, anlaşmaya az var.

*Red Hot Chili Peppers. Onların da gelmesi 2012’ye kaldı. Bu konuda kulağıma gelenlere göre Türk tarafı görüşmelerde çok kararlıymış.

*AC/DC. Ayrı bir efsane ve gelmesi yıllardır beklenir. Duyduğumuza göre AC/DC görüşmelerini de yürüten Purple’cılar 2012 için söz almışlar. Yalnız soru şu: AC/DC acaba stat ya da dev bir arenayı tek başına doldurabilir mi yoksa Ozzy Osbourne kadar bilet satan daha orta çapta bir etkinlik mi olur. İşte bütün mesele bu.

*Muse‘u bu yıl İstanbul’da görürseniz şaşırmayın.

*Bu söylentilerden hangisinin gerçek olacağnı önümüzdeki günlerde göreceğiz. Önemli bir diğer nokta da şu Purple’ın Sonisphere’inin Efes Pilsen One Love, Bon Jovi’li diğer etkinliğinin Rock’n Coke ile neredeyse aynı günlere denk gelmesi.

Heyecanlı gelişmeler…

67 Comments

 • kalabay 14 February 2011 - 17:16 Reply

  moskova konserinde satılan ve 2011 tur tarihlerini gösteren listede 19 haziran’da görünüyoruz…

 • sercan 26 February 2011 - 10:54 Reply

  beyler bırakın onu bunu ıron maıden gelıo ya gerısı teferruattır dıcem ama dııl.yınede maıden yeter

 • sinan 12 March 2011 - 15:14 Reply

  Coldplay kız grubu demişsinz.güldüm lan.baya bi hemde.müziğe farklı bakş açısı getirenlere mi öyle diyorsnz.beatles içinde bu geyikler dönmştü.adamlar alanlarında ilk.ve inanın metallicadan daha fazla türk hayranı var.ben maiden hariç sayılan grupları çok severm.maiden da biraz fazla militarist gelmekte.fear of dark başka.o ayrı 🙂 bu arada müzik subjektiftir.lütfden insanların görüşlerine mani olmayınız.

  • Mehmet Tez 12 March 2011 - 15:15 Reply

   Vallaha mı lan? Güldün mü?

 • Atakan 15 March 2011 - 23:28 Reply

  Coldplay’a kız grubu demek,müzikten zerre kadar anlamayan sırf ukalalığına konuşan kendini metal müzik uzmanı sanan boş beyinlerin görüşüdür.Metal müzik erkek müziği,alternatif rock kız müziğidir diye konuşanlar bas gitar denilen bir aletin varlığından haberdar değildirler.Boş boş konuşmalara kafa yormayın arkadaşlar gerçek müziği bilen bilir 🙂

 • pea 06 April 2011 - 10:56 Reply

  Coldplay?
  Kız grubu demek ne demek anlamıyorum ?

  Gereksiz bir cümle bari bir özür yazıver kardeşim

 • wrerwer 02 May 2011 - 02:06 Reply

  Iron Maiden’a militarist diyen “andavala” gelsin bu şarkılar;

  2 Minutes to Midnight
  Paschendale
  The Mercenary

  Fear of the Dark Maiden’cısı uzak dursun zaten Maiden konserinden.Sonisphereda görüşmek üzere hernekadar ergen skipnotçılarla dolu olacaksada….

  UP THE IRONS!!!!

 • Memo 10 May 2011 - 19:51 Reply

  Ergen olmak ihtiyar olmaktan iyidir be werwer.

 • emre 19 July 2011 - 03:21 Reply

  Arkadaşlar ben bizim türkleri anlayamıyorum. Metal müziklerden ne anlarsınız abicim. Coldplay e laf edilir mi hiç ? Coldplay müziklerini dinlemek bi ayrıcalık bence, adamların giyiniş tarzı bile şuanda en iyi giyim kuşam tarzına sahip bu grup. Ödülleri de var hatta yanılmıyorsam…

 • emre 19 July 2011 - 03:26 Reply

  ahh ergenler ahh. Bırakın artık şı vızır mızır metal müziklerini. Coldplay müzikleri adamın ruhunu okşuyor… Coldplay hiç dinlemediyseniz, ölmeden önce 1 defa dinleyin.

  1 – Viva La vida

  2 – Clocks

  3 – Violet Hill.

  Bu üçünü bi dinlesenz o gürültü kirliliği yapan adamın ruhuna hiç birşey hitap edemeyen o lanet müziklerden nefret edersiniz…

 • Chris martin 19 July 2011 - 18:31 Reply

  coldplay i eleştirmeniz ve onu dinlememeniz gerçekten büyük bir kayıp, metalciler… hiç değilse ölmeden önce şu 4 şarkıyı bir dinleyin

  1- Viva La Vida
  2- Clocks
  3- Violet Hill
  4-Major Minus

  dünyanın en güzel ses tonlarından birine sahip olan müzisyen.ellerindeki renkli bantlarına kurban olunası bir adam o. Viva la vida albümünden sonra giydiği militer ceketler grubu en iyi giyinen grup haline getirdi. Ödülleri de vardır hatta… Ha buarada chris’e gay diyenler, kucuklukten beri gay olmaktan korktugundan yatili okulda okudugu yillarda rahat uyuyamamis ve bu nedenle uykusuzluk hastaligina yelken acmistir. gozlerinin alti torba torbadir..

  .eğer ki benden önce ölürse cenazesine hiç üşenmeyip gideceğim insan evladı. bu kadar müthiş bir ses, böyle şahane bir yorum, şöyle harikulade sözler… bu adam insansa ben hayvanım. hem vallahi hem billahi.

 • coldplay 19 July 2011 - 18:39 Reply

  şunu bi dinleyin ya allah aşkına. adam içmeden sarhoş oluyor. ben bu adamı öpmeden ölmeyeceğim. Sen bitanesin bitane…

  http://www.youtube.com/watch?v=vKw7yvoZ-Tg

 • Muhsin Keskin 20 July 2011 - 15:10 Reply

  İnsanların okuduklarını anlamaktan aciz olup utanmadan cevap/yorum yazabilmesine şaşıyorum. Adam “Coldplay kız grubudur” dememiş ki, “böyle bir tabir var” demiş. Hakikaten de var. Bunun yanlış (veya kimilerine göre doğru) olması, Coldplay’e kimilerinin “kız grubu” dediği gerçeğini değiştirir mi??!!

  Bakın bunu test gibi görelim. Hemen atlayıp bana da “Coldplay’e kız grubu dedin” diyen kaç tane sazan çıkacak bakalım..

 • coldplay 20 July 2011 - 19:05 Reply

  arkadşaım kız grubuysa kız grubu… Siz ne derseniz diyin, bizim coldplay’imiz bize yeter….

 • chris martin 20 July 2011 - 19:32 Reply

  Bu gruba neden kız grubu dediklerini merak edenler olabilir belki. Chris Martin şuanda kızların en büyük hayran kitlesine sahip grup solisti… Adamda tip var karizma var, Duruşu bile buz dağını eritiyor. Şu video ya bakarsanız daha iyi anlarsınız. Kızların bağrışmaları yüzünden adam konuşamadı…

  http://www.youtube.com/watch?v=UZ-wWYE9fck&feature=player_embedded

 • macerayiseven 02 August 2011 - 16:50 Reply

  Metallica tekrar gelmeli İstanbul’a. Son konserleri ciddi manada eskisi gibi olduklarını gösteriyor. Tamam bir Seattle 89 veya San Diego 93 çıkmaz ama, mükemmel ötesi performansları var şu sıralar. Bence Sonisphere’a abidik kubidik gruplar gelene kadar, en azından tekrar bir BIG 4 yakışır.

 • Faruk Güvenç 30 August 2011 - 14:52 Reply

  Radiohead hakkında güzel bilgilerin bulunduğu derlemeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Eminim ki siz de kendinizden bir şeyler bulacaksınız benim gibi. Onlar özel insanlar ve değerini bilmek gerekir:

  http://nediycem.blogspot.com/2011/08/radioheadin-zaman-icinde-alglanmas-bir.html

 • 1 2

  Leave a reply