KELIS, JAN GARBAREK, MÚM VE DAHA FAZLASI CRR CAZ ŞUBATI’NDA

0 Posted by - 30 December 2014 - KONSER

Bu yıl ikincisi düzenlenen Cemal Reşit Rey Caz Şubatı konserleri, Kelis’ten Jan Garbarek’e birçok ismi ağırlayacak. 1 Şubat – 18 Şubat tarihleri arasında 14 ayrı konser gerçekleşecek.

Aziza Mustafa Zadeh // 1 Şubat
Azeri piyanist şarkıcı Aziza Mustafa Zadeh tirosuyla birlikte bir performans sergileyecek. 1 Şubat Pazar günü saat 20:00’de başlıyor konser.

Jan Garbarek // 2 Şubat
İskandinav cazının duayen isimlerinden Jan Garbarek, saksafonundan kuzey cazı üfleyecek. Garbarek’e sahnede uzun zamandır çalıştığı ikili Rainer Brüninghaus (piyano) ve Yuri Daniel’ın (bas) yanı sıra perküsyon sanatçısı Trilok Gurtu eşlik edecek.

Esperanza Spalding // 3 Şubat
Caz/funk ekolü bas gitarın genç ve yetenekli ismi Esperanza Spalding 2 şubat akşamı sahnede olacak. Başarılı sanatçı, 53. Grammy ödüllerinde tam 36 yıl aradan sonra “en iyi çıkış yapan sanatçı” ödülünü alan ilk caz şarkıcısı oldu.

Kelis // 4 Şubat
Festivalin en popüler ismi Kelis, 4 Şubat akşamı İstanbullu müzik severlerle buluşacak. Kelis bu yıl içerisinde yayınladığı son albümü “Food”un kayıt aşamasında Tv On The Radio’dan Dave Sitek ile çalışmıştı.

Ian Anderson // 5 Şubat
Jethro Tull’ın asıl abisi Ian Anderson da CRR Caz Şubatı’nın konuklarından.

Terri Lyne Carrington // 6 Şubat
İki Grammy sahibi caz davulcusu Terri Lyne Carrington son albümü “Money Jungle”ın turnesi kapsamında çalacak.

Diane Schuur // 8 Şubat
Cazın first lady’si lakaplı Diane Schuur, Frank Sinatra ve Stan Getz’a adadığı son albümünden şarkılar ve sevilen eserlerini seslendirecek.

múm // 12 Şubat
İzlandalı deneysel tayfa múm, 12 Şubat’ta bir kez daha İstanbul’da. Folk’tan indie’ye, post-rock’tan türlü seslere uzanan ve denemeyi seven ekibin sahnesi oldukça büyüleyici.

Zara McFarlane // 13 Şubat
İngiliz cazının yeni nesil yıldızlarından Zara McFarlane, CRR Caz Şubatı kapsamında konser verecek isimlerden biri. Şarkıcı MOBO Ödüllerinde “En iyi Caz Sahnesi” dalında ödül aldı.

CRR Caz orkestrası // 14 Şubat
Nail Yavuzoğlu’nun şefliği ve Şenay Lambaoğlu’nun solistliğinde CRR Caz Orkestrası bir ‘sevgililer günü konseri’ verecek.

Maria Schneider // 15 Şubat
Carnegie Hall Jazz Orchestra, Kronos Quartet, The Metropole Orchestra, the Danish Radio Orchestra ve The Saint Paul Chamber Orchestra gibi büyük orkestralarla aynı sahneyi paylaşmış olan Maria Schineider, klasik müzik ve cazı bir araya getiriyor.

Olafur Arnalds // 16 Şubat
İzlanda’lı besteci ve multi enstrumentalist Olafur Arnalds, yeni projesini İstanbul seyiricisi ile paylaşmak için geliyor.

Snarky Puppy // 17 Şubat
Bu yıl içerisinde “En iyi R&B Performans” dalında ilk Grammy ödülü kazanan Snarky Puppy, eğlenceli ve dinamik bir performans sergileyecek.

Oscar Benton Blues Band // 18 Şubat
1967 yılında Hollanda’da düzenlenen Loosdrecht Jazz Festivali’nde ikincilik kazanarak müzik kariyerine başlayan Oscar Benton, son olarak Nisan 2011’de “Oscar Benton Is Still Alive” isimli bir albüm yayınladı.

No comments

Leave a reply