Le Guess Who? 2018 programında yeni isimler: Neneh Cherry, Swamp Dogg, Tirzah ve dahası

0 Posted by - 13 September 2018 - KONSER

2007 yılından beri her sene Hollanda’nın Utrecht kentinde gerçekleşen Le Guess Who? festivali yine kapsamlı bir programla dinleyicileri kente bekliyor. 8 – 11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festivalde 150’den fazla sanatçı ses verecek. Farklı stillerde yeni yeteneklerden usta müzisyenlere birçok dikkat çekici ismin yer aldığı programa son olarak eklenen isimler ise, Swamp Dogg, Neneh Cherry, Tirzah, Cass McCombs ve Yves Tumor başta olmak üzere bir dizi etkileyici müzisyenden oluşuyor.

Festival ayrıca çok özel performanslar için de gün saydığını bu son duyuru ile açıkladı. Kozmik folk müzisyeni Ryley Walker, Japon psikedelik-doğaçlama ekibi Kikagaku Moyo ile “Deep Fried Grandeur” başlığı altında sahnede olacak. İsrailli punk grubu Monotnix’in üyesi olan Yonatan Gat, son albümünü sahnede Amerikan yerlilerine özgü davul orkestrası  The Eastern Medicine Singers ile birlikte çalacak. Yine dikkat çekici bir diğer performans ise İngiliz post-rock ve shoegaze ekibi Seefeel tarafından sahnelenecek, ekip Ouique isimli ilk albümlerinin yirmi beşinci yılı şerefine bu albümü baştan sonra Le Guess Who? kapsamında çalacaklar. 

Festival daha önce  Art Ensemble of Chicago, Devendra Banhart, Anoushka Shankar & Manu Delago with Metropole Strings, The Breeders, Mudhoney, Colin Stetson, Lydia Lunch’s Big Sexy Noise, Escape-Ism ve Türkiye’den Cüneyt Sepetçi gibi müzisyen ve grupların programında yer aldığını duyurmuştu. Detaylı programa şuradan göz atabilirsin.

No comments

Leave a reply