Maçka Küçükçiftlik Parkı’ndan Sonisphere ile ilgili açıklama var…

0 Posted by - 05 April 2011 - KONSER


Maçka Küçükçiftlik Parkı’nın sahibi ve işletmecisi Naz Kavran’dan Hafif Müzik’e mesaj var. Kavran Sonisphere için ne gibi hazırlıklar yaptıklarını bakın nasıl anlatıyor…

İşte Naz Kavran’ın mesajı.

“Küçükçiftlik Parkı (KCP), 3 sezondur sehirde yapılan tüm rock ve metal etkinliklerinin merkezi oldu. Bunun birçok nedeni var; alanın merkezi konumu, kulis ve alan hizmetlerinin verimliliği, altyapısı, temizlik ve güvenlik hizmetleri, ses ışık hizmetleri gibi. Fakat bunların arasındaki en onemli neden, KCP’in bu tarz etkinliklere mümkün olduğunca çok destek vermesidir.
Ülkemizde sponsor olmadan mekan açılmaz, etkinlik yapılmazken; biz bu etkinliklerin gerçekleşmesine engel olmamak adına sponsor desteği kabul etmeden, bu sezon da mekanı rekor sayıda yabancı sanatçı konseriyle açtık. İstanbul’a çok yönlü, modern bir etkinlik merkezi kazandırmak ve kültür sanatı geniş kitlelerle buluşturmak icin çalışıyoruz. Bu doğrultuda büyük yol katettiğimize inanıyorum, geçtiğimiz 2 sezonda 600.000 ziyaretçi ağırladık ve gecen yaz bir juri KCP’i ‘Turkiye’nin en iyi ikinci etkinlik mekanı’ secti.

Sonisphere sezonun en büyük etkinliği, KüçükÇiftlik Park’ta gerceklesmesi bizim icin büyük mutluluk ve gurur kaynağı. Isteriz ki fanlar da bizimle bu mutluluğu paylaşsın.

KCP, bu sezon gerçekleşecek etkinliklerin büyüklüğü doğrultusunda, 17.000 kisinin rahatca konser izleyebilecegi sekilde yeniden duzenlendi. Lunapark aletleri kaldırıldı, kaldırılan alana çim ekildi.

34 metre uzunluğunda iddiali bir sahne sistemi kuruluyor. Sadece Türkiye’de değil, bulunduğumuz coğrafyada bir tek KüçükÇiftlik Park’ta olacak bir truss sistemi ve 2 yanında dev kuleleriyle her sanatçının çalmaktan zevk alacağı bir yapı yani. Podyum yüksekliği 1.95cm, bu da her noktadan optimum görüş demek.

Sonisphere icin mekanın yanındaki otoparkın da festival alanına katılması öngörülüyor; böylece hedeflenen sayıda katılımcıyı rahatlıkla ağırlayabileceğiz. Konuyla ilgili gelebilecek her türlü soruyu da internet sitemiz üzerinden cevaplandırmaya devam edeceğiz.”

****

Hafif Müzik notu 1: Soruları olanlar Hafif Müzik’e yorum bırakarak Küçükçiftlik Parkı yöneticilerine sesini duyurabilir. Sayfalarımız açık. Burası gerçekten de pek çok rock temelli etkinliğe kapılarını açtı ve zaman içinde kendini yenileyip eksiklerini tamamlayarak şehir merkezinde alternatif bir konser mekanı oldu. Bu yaz da yolumuz oraya sıkça düşecek gibi duruyor.
http://www.kucukciftlikpark.com/

Hafif Müzik notu 2: Purple’cılar Bon Jovi’yi Maçka’da, Sonisphere’i TT Net Arena’da yapsa sanki daha mantıklı olacakmış. Ama bu şekilde tercih ettilerse vardır bir bildikleri diyelim. Fan’ların endişesini onlar önceden tahmin etmemiş olamaz. Demek ki sayılarla ilgili öngörüleri bu şekilde.

43 Comments

 • özgün 05 April 2011 - 12:26 Reply

  elbette vardır bildiği birşey organizatörlerin.
  yoksa her yıl geldi gelecek denilen maiden’ı 17bin kişilik yere sokmazlardı.

  kaldı ki alice cooper ve slipknot’da konser verecek.
  hepsi ayrı ayrı gelse bu kadar sorun olmazdı ama hepsi aynı gün çıkınca olmuyor.
  küçükçiflik park’a lafımız yok kaliteli ama tek başına tt arena’yı dolduracak bir maiden’ın orada çıkması, herkes için şaşırtıcı oldu.

  bon jovi’yi küçümsemeleride anlamıyorum insanların. bon jovi bir efsanedir. iron maiden ile kıyaslanamaz ikiside karşılaştırılamayacak kadar büyük gruplardır. ayrıca bon jovi tek konser değil 3 günlük bir festivalde çıkacak. arena’da olması doğal.

  yinede getirenlere teşekkürler.

 • ewrim 05 April 2011 - 13:11 Reply

  neden konser fiyatlarını az daha aşağıya çekip mekanı daha büyükçe bir yere alarak, şu an hedefledikleri sayının iki katına çıkmayı düşünmüyorlar? sebep sadece alkol sponsorluğunun bu sene olmaması mıdır? Maçka, belki daha az katılımcıyla gerçekleşecek konserler için uygun olabilir ancak bu şekilde komplike bir konseri kaldıramayabilir de. bu riski büyük durumu göze almanın doğru olmadığını düşünüyorum. sahne tasarımının, dev ekranların, ses akustiği gibi en fazla önem arz eden durumlar için gerekli dizaynın yapılmasına da fazla elverişli olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

 • daywalker 05 April 2011 - 13:25 Reply

  Daha önce alanda konser izlemiş olanlar sahne önünün arkasında ters bir eğimden bahsediyorlar, buna karşı bir önlem alınmış mı acaba?

 • Bugra 05 April 2011 - 14:01 Reply

  sonisphere en son inönü’de yapıldığında inönü’nün zemini haftalarca darmadağan olmuştu ve bjk yönetimi düzeltmek için çok uğraşmıştı. galatasaray’ın öyle bir manzaradan sonra yeni stadı, böyle bir etkinliğe vericeğinden şüpheliyim.

 • emre 05 April 2011 - 14:09 Reply

  not 2 ye katılıyoruz… milletin derdi zaten 17 binlik yer orası yetmez… Organizasyon işleri nasıl yürüyor bilmiyorum ama en mantıklısı konseri stada almaktır. Hiç bir konserde insanlar bu kadar sitem etmemişti, bizimde bir bildiğimiz var nolursunuz alın şu konseri stada

 • CETIN 05 April 2011 - 14:48 Reply

  Purple’cılar mekan olarak doğru tercih yapmış. Iron Maiden fanı olanlar elbette ki stadyum konseri isteyeceklerdir lakin bir promoter için stadyum zarar demektir. Şöyle ki ;
  Iron Maiden Moskova’da Şubat’ın 11’inde Olympski de verdiğe konsere 16 439 kişi katılmış. Mekan kapasitesi 24 000..Biletler 65-260 dolar arasında.

  Böyle bir grup için 40 000 kişilik hadef koymak imkansız(ülkemiz için)

  Unutulmamalı ki Türkiye’de stadyum doldurabilecek 2 isim var. Biri Metallica biri de Madonna..

  Purple’cılar belli ki riski BJ konserinde almışlar. BJ konseri hiçbir şekilde Istanbul için hesap kitaba uymuyor bizler içinde vardır Marcel Avram’ın bir bildiği demekten başka birşey kalmıyor 🙂

 • hkky 05 April 2011 - 15:09 Reply

  bileti aldım sonrada gerildim, çok kalabalık olcak napıcağız diye, birde herkes felaket tellalı. Yukardaki açıklamalar nispeten insanın içini ferahlatıyor, güzel bir bilgi olmuş bu yazı, teşekkürler

 • Zafer 05 April 2011 - 15:16 Reply

  Iron Maiden, 1998 Eylül’ünde bir banka sponsorluğunda Harbiye Cemil Topuzlu’ya getirildiğinde (ki tarihi bir hatadır) iki gün üste üste konser verdi. İkisi de tamamen dolmuştu. İki değil 22 gün her gece konser verse hepsi yine dolardı.

  Aradan geçmiş, tam 13 yıl. Iron Maiden Blaze’li kadrosundan sonra yeniden efsanevi vokalleri Bruce Dickinson ile yollarını birleştirmiş, tam 4 stüdyo albüm ve sayısız konser albümü yayınlamış, fan kitlesi giderek büyümüş, herkes yıllardır bir stad konseri hayal etmiş ve karşılığında yapılan açıklama “neymiş Moskova’da bile 16bin küsür kişi gelmiş, bir tek Metallica ve Madonna doldururmuş” el insaf diyorum. Türk Iron Maiden fanlarına, hard rock ve heavy metal müziğe yapılmış bir saygısızlık olarak yorumluyorum bu zekice (!) açılımı…

  13 yıl… dile kolay 13 yıl bekledik Iron Maiden’ı geri dönmesi için.

  Acil olarak stad konseri beklemekteyiz.

 • Anonymous 05 April 2011 - 16:14 Reply

  […] […]

 • Ömer Faruk 05 April 2011 - 16:49 Reply

  17.000 kişinin rahatça sığabileceğini söylüyorsunuz fakat 30.000’den fazla bilet satışta. 17.000 kişinin rahatça sığabileceği bi yere 30.000 kişi geldiğinde dışarda kalanlar olmaz mı ?

 • emre 05 April 2011 - 16:51 Reply

  ısrarla anlamayan bir guruh var
  neden kucukciftlik park? cunku jti para veriyor paraaaaaa
  winston, camel standları icin kucukciftlik park
  stadyumda yok sigara ruhsatı, zeytinburnu’nda da yok
  kucukciftlik park’da var, ama temmuz’da yeni yasa baslayana kadar var
  neden 19 haziran? iste bu yuzden

  sevgiler

 • Soner 05 April 2011 - 16:59 Reply

  Bizim bir bildigimiz var, siz ne anlarsiniz tutumu cok komik. Cikip diyinki biz stadyum ayarlayamadik o yuzden burada konser yapiyoruz olay kapansa. Sadece ortam geriyorsunuz, seyir zevkini simdiden mahvediyorsunuz.

  Iron Maiden Ataturk Olimpiyat Stadinda ciksa bile dolar, lutfen birbirimizi kandirmayalim.

  Iki saat arayla gruplar cikacak bizde ne izledigimizi bile analayamayacagiz.

 • archas 05 April 2011 - 17:04 Reply

  Rusya’yı örnek gösteren arkadaşa bu sene içinde orada bir konser daha vericeklerini ve rusya’ya zaten çoğu turnelerinde gittiklerini belirteyim… Ayrıca Endonezya ve Singapur’u saymazsak en az seyircili mekanı söylemişsin nredeyse… bir brezilya ve arjantin konserlerina bakın son 1-2 haftadaki

 • de marco 05 April 2011 - 17:06 Reply

  http://trendocean.com/question/YTk4OTA3YzJkNzUyMDg3YmUxYWYxZmNiMmNhY2JhYjg

  Ben sordum sonuçlar enteresan, resmen bir hayal kırıklığı.

 • devrim 05 April 2011 - 17:56 Reply

  Bj ve Iron Maiden’ı kıyaslamak ne kadar doğru bilemiyorum ama küçükçiftlik parkta konser izleme eziyetine katlanmış biri olarak gelmiş geçmiş en büyük heavy metal grubunun konserini yine aynı mekanda izlemek zorunda kalmak binlerce fana yapılmış olan büyük bir saygısızlıktır. bu organizasyonu yapanları kınıyorum! biraz daha üstüne para koyup atinaya gitmeyi düşünüyorum. maslak venuede veya park ormanda neden yapılamıyor madem stadı dolduramayacakmışız(?)

 • CETIN 05 April 2011 - 18:11 Reply

  Arkadaşlar,
  Purple ile organik bağım yok ayrıca hard rock ve heavy metale de saygım sonsuz:)

  Iron Maiden’ın Brezilya-Arjantin konserlerine bakmamalısınız. Geçen sene AC/DC Buenos Aires’te 3 günde 195 bin bilet kesti bu mantıkla İstanbul’da 50bin bilet keser diyebiliyor musunuz? ve yahut geçen sene u2 İstanbul’da 40 bin kişiye çalarken Yunanistan’da 72 bin kişiye çaldığını biliyor musunuz ?

  Ayrıca değil Iron Maiden, Madonna bile olimpiyat stadını dolduramaz.

  Birde bilet fiyatlarını indir kapasite artar mantığı bu işlerde geçerli değildir. Bu tür isimler mekan kapasitesine göre kaşe alıyor.

  Konserin promoter’ı MARCEL AVRAM’ın kim olduğunu şuraya bakarak anlayabilirsiniz;(kendisine sen bu işten anlamıyorsun diyebilirsiniz 🙂 )
  http://www.marcel-avram.com/index.php?Nav_Nummer=8&R=

  sevgiler.

 • Talha 05 April 2011 - 18:34 Reply

  Eğer stadyum konseri olsaydı gideceğim organizasyondu. Iron Maiden’ı dünya gözüyle görmek ve Slipknot’ı izlemek için tribünden bilet alıp rahat rahat izleyecektim kendimi yormadan. Ancak bu alanda o sıkış tepişliğe o parayı vermek istemediğim için kesinlikle gitmeyeceğim organizasyon oldu. Benim gibi düşünen bir topluluk da vardır eminim. Gelen grupların aşığı olmayan ama izleme ortamı rahat olursa bilet alacak olan. Bu kişilerden feragat edip bilet fiyatlarına yüklenmişler. Üzüldüm.

 • duygu 05 April 2011 - 20:00 Reply

  açıkçası benim hala umudum var konserin herhangi bir stada alıncağına umarım olur… Hayatımda en çok gelmesini istediğim grup Iron Maiden’dı, ancak bu konser alanı saesinde grubun gelmesine sevinemedim bile çoluklu çocuklu aileler de gitmek istiyor bu konsere stadda olsa adam akıllı tribünden izleyebilirlerdi, şimdi o seçenekleri de yok sesimizi duyurun lütfen

 • diyavol 05 April 2011 - 20:25 Reply

  2. ongoru dogruysa, iron maiden ve bonjovi’ye bu sayilari ongoren kisiler zamaninin universite sinavinda sifreyle kopya cekmis herhalde. akil var, mantik var zira, bu kadar mantiksizlik baska mumkun olamaz.

 • Rıza 05 April 2011 - 22:06 Reply

  Bir günlük müzik ziyafeti(!) için 150 lira ödemek… Büyük salaklık.Zaten içeride kazığın büyüğünü göreceğiz.O yüzden kesinlikle gitmeyeceğim.

 • jen 05 April 2011 - 22:16 Reply

  türkiyenin en büyük sahnesini kurucaz diyolar siz hala sığmayacak, küçük. o dur bu dur dedindesiniz!! Iron Maiden’a türkiyede kaç mekan kurabilir o sahneyi!! ayrıca Iron Maiden’a mekanın bilgileri gitmemişmidir sanıryorsunuz siz..bi bildikleri var ki geliyorlar.. onlar kabul edip geldiklerine göre siz neyin derdindesiniz. stad da yapılsaydı siz onuda beğenbiyecektiniz ki geçen sen görük stad da yapıldığı için neler söylediğinizi bırakın stad’ı uzay da yapılsa siz beğenmiceksiniz. bırakın artık konuşmayı küçük düşüyorsunuz… bırakında Iron Maiden tadını çıkarın..

 • dedekorkut 05 April 2011 - 22:27 Reply

  selamlar oncellikle, anlayamadıgım birsey var bir takım organizasyonlar hakkında bilgi verilip canlı canlı paylasılıyor diye neden hesap veriyor ile aynı noktaya getiriliyor? açıklama yapılır ama organizatorlerin ne anası kaldı ne babası.. mekan sahipleride aynı sekilde denmeyen kalmadı. bakın aklı bu yazıları okuyan dostlarım onemli olan oraya gidip sevdigini grubu dinlemektir. ne yazıktır ki Türkiye’de agır bir fanatizm soz konusu birşeyi sevdik mi ondan başkası oldu mu mutlu olamıyoruz, hele 17-18 yaşındaki liseliler olayları abarttıkça abartıyorlar. Iron Maiden geliyor paşalar gibi gidip Park’da konseri izlicez gayet de mutlu bir şekilde ayrılıcaz. Unutmayın ki mekan bunun altından kalkamayacagına inansa zaten boyle bir teklifi kabul etmezdi. 2-3 kuruşa mekan sonraki işlerini riske atmazdı. Madem herkes organizator kafasıyla düşünüyor bunlarıda goz ardı etmeyin,
  19 Haziran’da KucukCiftlik Park’da gorusuruz !

  • Mehmet Tez 06 April 2011 - 02:08 Reply

   Katiliyorum. Kayitlara gecsin…

 • kamer 06 April 2011 - 00:30 Reply

  Kasimpasa sitadi olur, Gungoren belediye stadi olur… KCP olmaz!

  Birde boyle uyduruk organizasyonlara “festival” demiyorlarmi en cok
  ona bozuluyorum!
  Purple’ci arkadaslar bu yaz Sziget’e bir iki gun ugrasalar da festival
  ne demek ogrenseler keske! Gecen yil Sonisphere’deki bufe/wc
  eziyetini hatirlayinca, KCP’de olacaklari dusunmek bile istemiyorum!

 • joker 06 April 2011 - 09:11 Reply

  ya derdimizi niye ısrarla anlamıyorsunuz? Iron Maiden için oldukça küçük bir yer küçükçiftlik park ayrıca orda bir sürü sorun olcak konser günü siz şimdiki yazılanalra bakmayın yok yenilencek fln diye hiçbir grup için insanlar bu kadar tepki koymamıştı diyen arkadaşa katılıyorum… Lütfen konserin başka bir yere alınması için elimizden geleni yapalım Mehmet Tez Bey gazeteniz Milliyet’de bu konu hakkında birşeyler yazarsanız çok sevinirim…

 • lala 06 April 2011 - 10:25 Reply

  jen, kimse Iron Maiden sığmaz demiyor dikkatini çekerim, insanların konser alanına sığmaması gibi bir endişe var. Mekan kapasitesinin çok çok üstünde biletin satışa sunulduğu söyleniyor. Ayrıca bu festivalleri kimse sevabına yapmıyor, tabi ki şikayet etme hakkımız var, biz müşteriyiz paramızla gidiyoruz. Daha iyisini istemeye, bu isteğimizi dile getirmeye hakkımız var. Geçen seneki festivalde de rezillikler yaşandı. Tuvaletler azdı, yeme içme standları şaka gibiydi, su bitti insanlar öleyazdı(bunu kesinlikle uydurmuyorum, kendi gözlerimle şahit oldum). Koyun muyuz biz ses çıkarmayalım?
  Mekan altından kalkıp kalkamayacağını nerden biliyor bunu merak ediyorum. Nasıl bu kadar emin olabiliyoruz? Sahneden uzaklaştıkça ters eğim olduğu söyleniyor, bu sorun halledilebildi mi? Ben bir bayan olarak ön taraflarda sıkış tepiş saatlerce dikilmektense arkalardan rahat izlemeyi tercih ediyorum ama 1.65 boyumla bir de ters eğimli yerde birşey göremeyeceksem gider Taksim yokuşundan izlerim. Kusura bakmayın ama 200 lirayı verdikten sonra önemli olan gidip konser izlemek değil sadece. Konser izleyip keyfini çıkarabilmek istiyorum. 17-18 yaşlarındaki liselileri de küçümsemeyelim, acaba bu festivale gelecek kaç bin kişi 20 yaşının altında olacak 🙂

 • harun 06 April 2011 - 10:29 Reply

  Duydu arkadaşımız çok önemli bir noktaya değinmiş iron maiden konserine eşleriyle beraber gelmek isteyen sırf benim tanıdığım 35 yaş üstü iki hanım var, iron maiden’dan önce slipkot var dinleyene saygım sonsuz ama benim sevmediğim bir grup. Şimdi bu iki hanım mecburen slipknot konserinde pogo ya fln maruz kalcak ve bu yüzden gelmeyi düşünmüyorlar. Kaç yıldır bekliyoruz bu grubu getirdiğiniz için de minnettarız orası ayrı ama nolursunuz insanların sesine kulak verin ve şu konseri bir stadyuma alın…

 • harun 06 April 2011 - 10:42 Reply

  göz göre göre balık istifi gibi sıkışıcaz oraya ve birşey yapamıyoruz umarım tepkimizi dikkate alırlar ( arkadaşlar alan büyüyor dediklerine de bakmayın alanın çapı belli sonuçta ekşi sözlükte biri yazmış aynen kopyalıyorum )

  eveeet. şimdi aldığımız mühendislik eğitiminin boşa olmadığını kanıtlamak için bu festivalin konser alanı ile ilgili bazı kaba hesaplar yapalım. ilk olarak google earth dediğimiz güzide yazılımı açıyoruz ve güzeller güzeli şehrimiz istanbul’un semalarına geliyoruz. ardından yıllardır heyecanla beklediğimiz dünyanın en büyük heavy metal grubu iron maiden’ın sahne alacağı konser alanını* buluyoruz. google earth’ün cetvelini kullanarak alanının enini ve boyunu ölçüyoruz. bu ölçümlerin linklerini de bu ve bu linklerde görebilirsiniz.

  gördüğünüz gibi alanın eni yaklaşık 50, boyu ise 90 metre… elimizde 4500 metrekarelik bir alan var. bu alanda sahne, yeme içme yerleri, tuvaletler, ışık sistemleri, vip terası gibi alanlar da olacak, en en en iyi ihtimalle 3500 metrekarelik bir alanda izleyicilerin konseri izleyeceğini varsayabiliriz. konseri 16000 kişinin izleyeceği söyleniyor, 250 vip’yi de attık diyelim. kalan 15750 kişi başına 0.22 metrekarelik bir alan düşüyor. insan fizyolojisini düşündüğümüzde boyu eninin 2 katı uzunluğunda dikdörtgen şeklinde bir alanı işgal edeceğimizi varsayarsak 2x^2=0.22 gibi basit bir formülü çözdüğümüzde x’i 0.33 buluyoruz, bu da bize yaklaşık eni 33 cm, boyu 67 cm’lik bir diktörtgen veriyor.

  bu alanın normal bir insanın kaplayacağı minimum alana yakın olduğunu görebiliriz. yani bu kadar insan, bu alanda ancak birbirine yapışık bir şekilde durabilir. insanları bu şekilde gün ortasından gece yarısına kadar bir tutmak nasıl bir zihniyettir, bunu tartışmak lazım. bu insanların içinde çocuklar, bayanlar, yaşını almış insanlar olacak, onlara böyle bir eziyet yaşatmak kimsenin hakkı değil. insanlar hayallerindeki grubu görmek için bi ton para veriyor zaten, lütfen bari bu eziyeti çektirmeyin ve şu konseri daha büyük bir alana alın…

 • emre 06 April 2011 - 11:43 Reply

  bu kadar tepkiye yanıt vermezse organizasyon tam bir aymazlık olur

 • Zekki 06 April 2011 - 18:04 Reply

  bu mekanda daha önce etkinliklere katılmış olanlar, sahne önünü arkasındaki bölümde ters eğim olduğundan söz ediyorlar. bir düzeltme yapıldı mı / yapılacak mı ?en önemli konu budur.

 • Esra 06 April 2011 - 20:37 Reply

  Kucukciftlik parki kadar rezalet bir konser alani daha yoktur İstanbulda. Umarim herhangi baska bir yere alirlar konseri de rahatca izleyebiliriz

 • alexdesouza 06 April 2011 - 21:12 Reply

  en başından beri küçükçiftlik park şakadır diyodum da sanırım gerçek noluyoruz ya lütfen facebook’daki gruplara katılalım organize bir şekilde sesimizi duyuralım ciddi ciddi küçükçiftlik parkda yapılcak konser. DEĞİŞTİRELİM ŞU MEKANI

 • Fatih 07 April 2011 - 17:43 Reply

  2001 yılında Rio da 250bin insan kapasiteli mekana güvenlik nedeniyle 150bin Iron Maiden hayranı alınıyor. Sene 2011 Türkiye, 8bin kişilik konser alanına 16bin kişiyi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Size soruyorum Purple concerts’ün düşüncesiz organizatörleri. Onbinlerce insanın hayalleri ile oynama yetkisini size kim veriyor. Iron maiden bu ülkeye 13 senedir gelmiyor ve en önemlisi Bruce ile birlikte ilk kez gelecekler. İşin daha da kötüsü muhtemelen bir daha da gelemeyecekler. Böyle olacağını bilseydik bu konserin adam akıllı olması için 1-2 sene daha beklemeyi de göze alırdık Çünkü zaten 13 YILDIR BEKLİYORUZ! Fiyatları makul ölçülerde tutsaydınız bu konsere 60bin kişi rahatlıka gelebilirdi ama siz sadece kendi cebinizi düşündüğünüz için küçük bir alanla anlaşıp 8bin kişilik yere 16bin kişi sığdırmaya çalışarak insanların hayatlarını da hiçe sayıyorsunuz ve sizin gibi düşüncesizler yüzünden Türkiyedeki onbinlerce Iron Maiden hayranı hiç bir zaman stadyum ambiyansında bir Iron Maiden i izleyemeyecek. Yazıklar olsun!

 • doğu 07 April 2011 - 18:01 Reply

  bu ülkede otorite noktasına gelmiş herkes için metalciler her zaman hayalcidir. acayip bir illüzyonu yaşarlar. onlara göre metallica da 10.000 falan toplardı. o yüzden 1999’dan beri getirmediler. sonra baktılar, metallica 40.000 yaptı, bundan sonra “başka metal grubu yapamaz” oldu o. scorpions, ozzy aynı hafta geldi, toplam 15.000 kişi geldi, hala metalcileri küçümsemeye devam ettiler. iron maiden 93’ten beri sık aralıkla metallica gibi getirilseydi bugün metallica’dan fazla bile çekebilirdi. gerçek maiden’ın bugüne dek getirilmemiş olması skandaldı. yeni skandalımız ise maiden’ı küçükçiftlik park’ta çıkarmak. gayet fahiş olan biletler yakında soldout olunca da bu otorite insanlar başka kılıflar bulurlar. onlara göre türkiye’nin en büyük grubu U2 idi. onca reklama, ana haberlere kadar varan propagandaya rağmen 40.000 yapamadılar. yakında görecekler, türkiye’nin en popüler 2.grubu iron maiden’dır, evet o yıllardır yüzüne bile bakmadığınız, aşağıladığınız, küçümsediğiniz, bir şarkısını bile bilmediğiniz iron maiden.

 • uğur 08 April 2011 - 00:34 Reply

  Mehmet bey, lütfen bunu gazetenizde yazın, bu olay medyada da yankı bulmalı ki isteklerimizi herkes bilsin herkes isyanlarda hala değiştirmiyorlar mekanı görücekler o gün ordaki izdihamı

 • gökhan bektaş 08 April 2011 - 02:05 Reply

  ülkemiz için 40 Bin kişilk hedef koymak imkansız mış? Iron maiden dan bahsediyoruz işin ciddiyetini kavrayabildiğinizi sanmıyorum Metallica ve madonna elbette doldurabilir bir stadyumu ve Onların doldurduğu bir ülkede Bu iki isimle yada Bon joviyle asla kıyaslanamyacak kadar büyük efsane bir grup Olan Maiden aynı stadyuma sığmaz bile..Nasıl Metallica ya yeniyetme sadece adını telaffuz edebildikleri için gelen binlerce kişi olacaksa Maiden da bunun tam tersi Heavy Metalin ruhundan anlayan gerçek fanlarla dolup taşacaktır Türkiyenin gerçek Rock severlerini bukadar hafife almamak gerek.Iron Maiden ki 250 bin kişiyi aşmış kalabalıklara müzik ziyafeti vermiş Yaşayan En Büyük Heavy Metal grubudur…

 • ewrim 08 April 2011 - 15:33 Reply

  Satışların istenilen rakama ulaşılmasıyla belli ileri tarihlerde bir mekan değişikliği olabilir diyeceğim ama bu işler de o kadar kolay değil. Sonuçta mekan için önceden anlaşılıyor, ekipmanlar,ekipler vs bilgilendiriliyor. gruplara mekan bilgisi veriliyor. uç uca zincirleme reaksiyon gibi hepsi birbirini tetikliyor. dolayısıyla bir mekan değişikliği olabileceği konusuna çok şüpheli bakıyorum. ayrıca satıştaki biletlerin, konser alanına alınacak insan sayısının iki katı olması da çok düşündürücü. pek çok insan bu konsere yılların özlemi ile gitmek istiyor, küçüğünden büyüğüne de herkesin buna katılmaya hakkıda var. ancak mekan darlığı, öncesindeki mastodon ve slipknot gruplarında dönecek aşırı hareketlenme bu mekanda sıkışmalara neden olmayacağı anlamına gelmez. açıkcası beni bu kısım çok düşündürüyor. yapılmasın demiyorum ama ergen bünyelerde müziğin etkisiyle böyle bir durum ortaya çıkacak, hem gereksiz bir gerginlik hem de son derece rahatsızlık veren bir konum ortaya çıkacak. bunlardan doğabilecek olumsuz koşulların boyutuna göre de belki de basında iyi lanse edilmeyen durumlar ortaya çıkacak. Dinleyici, taşkınlık ve dengesizlikle suçlanacak… çok olumsuz oldu farkındayım ama on küsür yıldır gittiğim konserleri de tecrübe edinerek böyle bir analiz yapabilirim diye düşündüm.
  sonuç olarak eğer mekan faklı bir yere alınmayacaksa bile, organizatörler bu konuda bir iki bilgilendirici ve yeterli basın açıklaması yaparak, müşterilerinin memnuniyetini kazanmaya çalışırlar.. aksi takdirde 13 aradan sonra yaşanacak 2. bir fiyasko olacaktır.

 • umut 08 April 2011 - 22:44 Reply

  ya nolur bir mucize olsun da şu konser stadyuma alınsın!! Kaç yıldır bekliyoruz bu yaşta konserine gidiceğim tek grup geliyo geldikleri yere bakın. Nolur şunu herhangi bir stadyuma alın ya

 • umut 08 April 2011 - 23:16 Reply

  http://www.facebook.com/IronMaidenFans?ref=ts binlerce kişi toplanmış umarım kayıtsız kalmazlar

 • joker 09 April 2011 - 13:37 Reply

  Mehmet Bey gazetenizden sesimizi duyurduğunuz için çok teşekkür ederim umarım bu isyan sonuç verecektir.

 • onur 12 April 2011 - 13:14 Reply

  sırf kazık fiyatından ve berbat yerinden dolayı yıllardır beklediğim grubu izleyemeyeceğim. Türkiye’de anlayış diye bir kavram yok bu çok açık.lanet olsun purple con?

 • Hediye 12 May 2013 - 12:51 Reply

  Merhaba Eşimin doğum günü için Joe Satriani bileti almak istiyorum. KüçükÇiftlik Park ta daha önce hiç konsere gitmedim eğlenceli olur mu yoksa eziyete döner mi diye korkuyorum. Ne dersiniz? Birde Sahne Önü Ayakta – 165.00 TL Ayakta – 89.00 TL çok farkı var mı? Fiyatta baya farklı çünkü? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederm.

  Kategori: Konser Parti
  KüçükÇiftlik Park

  Tarihler: 18 Mayıs 2013 Cumartesi ~ 18 Mayıs 2013 Cumartesi
  Saat: 20:00
  Adres: Kadırgalar Cad. No:4 Maçka Beşiktaş İstanbul
  Ücret: Sahne Önü Ayakta – 165.00 TL Ayakta – 89.00 TL

 • Leave a reply