Social Inclusion Band baharın gelişini Babylon’da kutluyor

0 Posted by - 15 April 2016 - KONSER

Sanat atölyeleri üzerine yoğunlaşan bir sosyal sorumluluk girişimi olan Düşler Akademisi‘nin “Sanat Engel Tanımaz” mottosuyla kurduğu Social Inclusion Band, 18 Nisan’da Babylon’da sahnede olacak. Hem baharın gelişini kutlayacak hem de kendi adına sezon finali yapacak.

Düşler Akademisi öğrencileri ve gönüllü müzisyenlerden kurulu olan orkestra şimdiye dek Akbank Caz Festivali, Rock’n Coke ve İstanbul Caz Festivali de dahil olmak üzere birçok farklı sahnede çaldı. 3 Mart 2016 Dünya Kulak ve İşitme Günü için verdikleri konserde her Türkçe şarkıda işaret dili çevirisi yaparak sanatın engel tanımadığını herkesin şarkılardan keyif alabileceği bir kez daha gururla sahnede gösterdiler.

Babylon’daki konserde orkestraya gitarda Mehmet Cem Tuncer, tuşlu çalgılarda Ercüment Orkut, bas gitarda Çağlayan Yıldız, davulda Turgut Alp Bekoğlu ve perküsyonda Ediz Hafızoğlu eşlik edecek. Ülkü Aybala Sunat, Çağla Karaali ve Şilay Turhan şarkılara ses verirken, Dolunay Kocabağ ve Çağla Karaali de piyano/vokal doğaçlamaları sergileyecekler. Emrah Önal ve Mehmet Akif ise Türkçe rap performansı sunacaklar.

Konsere dair ayrıntılı bilgi ve biletler şurada.

No comments

Leave a reply