TAM TÜRK İNSANININ SEVECEĞİ GRUP

0 Posted by - 06 May 2013 - KONSER

Efendim zaten tanıyoruz diyen buradan ayrılsın, tatsızlaşmayalım. Benim kendilerine ilgim solistleri dolayısıyla. Kendisini “Game of Thrones”da ya da “Harry Potter”da fark etmiş olabilirsiniz.
İspanyol asıllı İngiliz oyuncu ve şarkıcı Natalia Tena’dan ve grubu Molotov Jukebox’dan bahsediyorum. 2011’de ve 2012’de yayımlanan iki EP’leri var. Siz not edin, albüm çıkınca kapışırsınız. Neden mi? Çünkü Türk halkının tam kalbine hitap ediyorlar.
“Türk milletinin beğendiği yabancı müzikler” diye bir kategori var. Bence müzik mağazalarında muhtelif raflarda bu başlıkla bir bölüm oluşturulmalı ki zorluk çekmesin vatandaş. Formül belli zaten. Bir Zaz, bir Helldorado, bir Devotchka, bir Pink Martini gibi konserinizde kapılar kırılsın istiyorsanız hemen bir “check list” oluşturun baştan üstünü
çize çize gidin.
Akordiyon var mı? Var. Nefesli var mı? Var. Rock’a dokunur mu ucu? Evet. Balkan havaları var mı? O da var. Vurmalılar çeşitli mi? İrili ufaklı. Güzel/çılgın/tatlı deli/karizmatik/eksantrik kadın solist var mı? Evet. O halde Türk milleti sizi sevecek.
Bence Molotov Jukebox’ın peşini bırakmayın. Babylon Soundgarden Festivali’ne geliyor bu yıl kendileri. Bu yıl dediğim 25-26 Mayıs tarihleri oluyor. İstanbul ve Ankara’da.
Yeri gelmişken bir-iki bilgi vereyim. Soundgarden geçen yıl olduğu gibi Parkorman’da yapılacak. Ancak şimdiki ana sahnenin arkalarına düşen alanda, ağaçların altında masal gibi bir ortamda yeni bir sahne daha açılacak. Biliyorsunuz diğer assolistler Kings Of Convenience ve DeVotchKa. Bu Babylon piknik kafası bu yıl Ankara’ya da yansıyor. Mekan tam Anayasa Mahkemesi’nin karşısındaymış. Ağaçlı mağaçlı yeşillikli bir ortammış. Anayasa manzaralı piknik güzel olur, meraklısına duyuralım.
Dinleyiniz: “Double Dare” EP (2011), “Bang” EP (2012)

No comments

Leave a reply