VODAFONE İSTANBUL CALLING: 120 GÜNLÜK MARATON BAŞLIYOR

4 Posted by - 22 March 2013 - KONSER

Pozitif Live ve Vodafone işbirliğince gerçekleşecek olan Vodafone İstanbul Calling’in yol haritası ve konuklarının bir kısmı açıklandı. Kimler mi var? Snoop Dogg, Iron Maiden, Cee Lo Green, The Prodigy, Sigur Ros ve daha fazlası…

Vodafone İstanbul Calling’in basın toplantısı bugün sabah saatlerinde festivale evsahipliği edecek olan İnönü Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Yekta Kopan’ın sunumuyla gerçekleşen toplantıda önce Pozitif Live’dan Cem Yegul, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Vodafone Türkiye ve Garanti Bankası’ndan yetkili isimler ufak birer konuşma yaptılar. Ardından ise beklenen an geldi; dev isimleri açıklamak üzere Murat Abbas aldı eline mikrofonu. Hazırlanan tanıtım filminde ardı ardına geçti isimler: Snoop Dogg, Iron Maiden, Sigur Ros, The National, Basement Jaxx, Nas, Cee Lo Green, Kesha, The Prodigy, 30 Seconds To Mars, Anthrax, Jaguar Skills, Voodoo Kiss, Tiesto, Placebo ve tabii bir de biletleri tükenmiş olan Rihanna konseri. Üstelik Murat Abbas’ın deyimiyle bu daha ilk yarı. Bunun ikinci yarısı ve 90+3’te gelmesi muhtemel bir son dakika golü de var.

Uzun soluklu bir şehir festivali olan Vodafone İstanbul Calling 1 Mayıs’ta başlıyor. Konserlerin yanında çok çeşitli etkinlikler gerçekleşecek. Atölyeler, film gösterimleri, söyleşiler, partiler… 20 etkinlik ve onlarca dünya yıldızı. Festivalin büyük konserleri İnönü Stadyumu’nda gerçekleşirken bir diğer merkez üs ise Park Orman oalcak. Ayrıca Pera Müzesi, Salon İKSV, Milk Gallery, Göztepe Parkı, SAE gibi mekanlarda da aktiviteler düzenlenecek. Babylon ve Babylon Lounge’da konser ve partiler devam edecek. Müzik belgeselleri festivali, çocuklar için kendi enstrümanını yap, kendi müziğini çal atölyesi, plak şirketleri paneli, Sunday Funday isimli ekolojik festival düzenlenecek etkinliklerden bazıları. Snoop Dogg, Cee Lo Green ve Nas’ın dahil olacağı Türkiye’nin ilk hip hop festivali de yine Vodafone İstanbul Calling kapsamında gerçekleşecek.

Festival Babylon’da ‘Discovery’ isimli yerli ve yabancı yeni yeteneklerin katılacağı konser ile başlayacak. Tam 4 ay boyunca devam edecek. Vodafone İstanbul Calling, İstanbul’u onlarca dünya starıyla buluştururken şehrin eğlence anlayışına da şüphesiz yeni bir soluk getirecek.

30 Mayıs Rihanna @ İnönü Stadyumu
7 Haziran Tiesto @ İnönü Stadyumu
23 Haziran The National @ Parkorman
29 Haziran The Prodigy, Basement Jaxx, Jaguar Skills @ İnönü Stadyumu
30 Haziran Thirty Seconds to Mars @ Parkorman
2 Temmuz Sigur Ros @ Parkorman
7 Temmuz Snoop Dogg, Cee Lo Green, Nas @ İnönü Stadyumu
21 Temmuz Ke$ha @ Parkorman
26 Temmuz Iron Maiden, Anthrax @ İnönü Stadyumu
Ağustos Placebo @ Parkorman

**Iron Maiden ve Tiesto konser biletleri 25 Mart Cumartesi saat 11:00’de satışa çıkıyor.

1 Comment

  • Ece 25 March 2013 - 12:07 Reply

    Iron Maiden ile Anthrax’i heyecanla bekliyorum ama stadyumda olacağı için bilet fiyatlarından acayip korkuyorum. Biletlerin bugün 11’de satışa çıkması gerekiyordu, hâlâ bekliyoruz. Üç yıl önce Kuruçeşme’de gayet uygun fiyatlarla seyrettiğimiz Rihanna konseri biletleri bu yıl hem üç katına çıktı hem de iyi promosyonla hemen bitti.

  • Leave a reply