Yaz konserleri rehberi: Bu yaz İstanbul’a kimler gelecek?

0 Posted by - 31 March 2016 - KONSER

Mayıs ayının ortası itibarıyla festival ve açık hava konserleri için sezon açılıyor. Şimdilik yalnızca Babylon Soundgarden, İstanbul Caz Festivali ve Park Fest kadrolarını açıkladı ancak buna rağmen ajandamız karışmaya, konserler çakışmaya başladı bile.

Azealia Banks
15 Mayıs / KüçükÇiftlik Park

2014 tarihli çıkış albümü “Broke with Expensive Taste” ile hatrı sayılır bir hayran kitlesi edinen Azealia Banks ilk kez Türkiye’ye geliyor. “212”da yer yerinde oynar.

Beirut
28 Mayıs / KüçükÇiftlik Park

Beirut’un da Jay-Jay Johanson mertebesine ulaşmasına az kaldı. Yılda birden fazla kez görür olduk onları Türkiye’de. Yine yeni yeniden KüçükÇiftlik Park’talar.

Milky Chance
4 Haziran / Babylon Kilyos

Alman folktronika ikilisi Milky Chance Babylon Soundgarden kapsamında geliyor şehre. Onunla birlikte Oscar & The Wolf, Jimmy Edgar ve Debruit gibi isimler de var festival kadrosunda.

Die Antwoord
5 Haziran / KüçükÇiftlik Park

İpini koparmak isteyenlere müjde; Güney Afrikalı tuhaf rap-rave ikilisi Die Antwoord da bu yaz yolunu İstanbul’a düşürecek. Haziran’ın hemen başında Dropout Festival’da olacaklar.

PJ Harvey
8 Haziran / Zorlu PSM

Dokuzuncu albümü “The Pope Six Demolition Project”i 15 Nisan’da yayınlayacak müzisyen yıllar sonra yeniden Türkiye’ye geliyor. Üstelik Low ile birlikte sahne alacaklar.

Sigur Rós
11 Haziran / Zorlu PSM

İzlandalı efsane topluluk Sigur Rós nihayet bu yaz Türkiye’ye geliyor. Eğer onları tanımıyorsanız bile, müziğin sağaltıcı etkisini en yüksek seviyede yaşamak isteyenler kaçırmasın.

Damon Albarn & Syrian National Orchestra for Arabic Music
27 Haziran / Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu

Damon Albarn, Gorillaz’ın “Plastic Beach” albümünde birlikte çalıştığı Suriye Ulusal Arap Müziği Orkestrası ile birlikte geliyor. Ne çalacaklar, ne seyredeğiz merak konusu. Aşağıdaki video ufak bir ipucu olabilir ancak.

M83
28 Haziran / Zorlu PSM

Anthony Gonzalez’in elektronik müzik projesi M83 yeni albümler “Junk” için çıktıkları turne kapsamında İstanbul’u da es geçmiyor. Haziran sonunda seyredeceğiz onu.

Nile Rodgers & Chic
28 Haziran / KüçükÇiftlik Park

David Bowie’den Daft Punk’a birçok popüler isimle çalışmış, onlarca hitin altında imzası bulunan efsanevi gitarist Nile Rodgers grubu Chic ile birlikte İstanbul Caz Festivali kapsamında çalacak.

Muse
26 Temmuz / KüçükÇiftlik Park

“Drones” ile En İyi Rock Albümü dalında Grammy alan Muse, dünya festivalleriyle dolu programına İstanbul’u da sıkıştırmış. Grup bu yıl ilk kez düzenlenecek Nebula Festival’de çalacak.

Sia
8 Ağustos / KüçükÇiftlik Park

Hit üretme konusunda rüştünü defalarca ispat etmiş olan Avustralyalı şarkıcı/besteci Sia da İstanbul’daki ilk konserini bu yaz verecek. Masstival kapsamında Selah Sue, Oh Land ve Melis Danişmend ile birlikte sahne alacak.

No comments

Leave a reply