10 NİSAN BUNDAN BÖYLE NİRVANA GÜNÜ!

0 Posted by - 08 January 2014 - O OLDU BU OLDU

Washington’da Hoquiam isimli küçük bir kent 10 Nisan tarihini bundan böyle “Nirvana Günü” olarak kutlayacağını açıkladı. Şimdi nereden çıktı bu diyebilirsiniz.

Malum Nirvana bu yıl ilk kez “Hall Of Fame”e kabul edilecek. İlk albümleri “Bleach”in 25. yılında bu şerefe nail olacak olan grubun “Hall Of Fame”e kabul edileceği tarih olan 10 Nisan, Washington’ın küçük şehri Hoquiam’da bundan böyle bir nevi ‘Nirvana bayramı’ olarak kutlanacakmış. Hoquiam, Cobain’in memleketi Aberdeen’in komşusu, iddiaya göre Cobain bir süre Hoquiam’da da ikamet etmiş. Hoquiam şehri belediye başkanı ‘bizim çocuklarımız onlar’ diye bahsettiği Nirvana’nın bu mutlu gününü ölümüsüzleştirmek istemiş ve 10 Nisan tarinini ‘anma günü’ olarak ilan etmiş.

Kutlar mıyız, aklımıza gelir mi, bir gün gerçekten evrensel bir Nirvana anma gününe dönüşür mü bilemiyoruz. Birlikte göreceğiz. Ancak önce aşağıdakini görmekte fayda var sanırım. Nirvana’nın son albümü “In Utero”nun turnesi kapsamında Kurt’ün intiharından yalnızca dört ay önce verilmiş Los Angeles konserinden bir kayıt. 15 dakikalık videoda “The Man Who Sold The World” ve “All Apologies” performansları mevcut.

Buraya kadar gelmişken şuna da baksanıza:

No comments

Leave a reply