15 yıl sonra gelen ilk Alan Parsons albümü yolda…

0 Posted by - 31 August 2018 - O OLDU BU OLDU

69 yaşını süren İngiliz besteci, söz yazarı ve prodüktör uzun bir aradan sonra yeniden stüdyoya girdi ve genç kuşak dinleyicinin de ilgisini çekecek yeni bir albüm kaydetti.

Rock müzik tarihinde yeri olan Abbey Road (The Beatles) ve The Dark Side of The Moon (Pink Floyd) gibi albümlerde ses mühendisi olarak imzası olan, The Alan Parsons Project ile 10 albüm yapan ve solo kariyerinde dört albüm yayımlayan Parsons, The Secret adını verdiği çalışmasını 2019 başında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Önceki gün yayınlanan röportajında Frontiers Records ile yeni bir albüm için anlaşma imzaladığını hatırlatan Alan Parsons, kayıt döneminin oldukça verimli geçtiğini ve bu defa amacının yeni kuşak müzikseverlere de hitap edecek farklı bir albüm yapmak olduğunu açıkladı. The Secret hakkında fazla bilgi paylaşmaktan kaçındığını da sözlerine ekleyen İngiliz müzisyenin tam çıkış tarihini önümüzdeki haftalarda netleştirmesi bekleniyor.

Parsons en son solo albüm çalışmasını 2004’te A Valid Path (yukarıda) ile yapmış, albümün kayıtlarında yakın dostu David Gilmour da destek vermişti.

No comments

Leave a reply