2009 onunla hatırlanacak

0 Posted by - 07 August 2009 - O OLDU BU OLDU

leonardcohen

Dance Me To The End Of Love’ın ilk notaları tınladığında saatime baktım ve 9’u 1 geçtiğini gördüm.Kendi kendime “saatim bir dakika ileri anlaşılan” dedim, koskoca Leonard Cohen sahneye geç çıkacak değil ya. Şaka bir yana son yıllarda yaptığı işe, birlikte çalıştığı insanlara ve izleyicisine bu kadar saygılı birini gördüğümü hatırlamıyorum. Boşverin son yılları, hayatımda diyeyim, vicdanım rahat olsun.

Konserle ilgili çok fazla yazı çıktı (daha fazla yazı çıkan bir konser hatırlıyor musunuz peki?) ve çok şey söylendi biliyorum, o yüzden uzun uzun kafanızı şişirmek istemem. Şu kadarını söyleyeyim ama, bazı yıllar bazı konserlerle hatırlanır bence. Örneğin 2006 Morrissey’in geldiği yıldır. 2007 Anthony Hagerty’nin alıp götürdüğü yıldır. 2009 ise hiç şüphesiz Leonard Cohen’in yılı olarak hatırlanacak bir çok insanın kişisel tarihinde. Bu arada şu notu da düşeyim, ben Leonard Cohen’in “ilk” İstanbul konserindeydim. Bir gece sonraki konseri Cohen’in “son” İstanbul konseri midir bilemem ama ikinci gece Chelsea Hotel’i de söylemiş, kaçırdığıma üzüldüm doğrusu.

1 Comment

  • merve 07 August 2009 - 14:20 Reply

    2007 satriani konserini de unutmamak lazım.onun da dakikliği baya şaşırtmıştı beni. Malum sanatçı dediğin kaprislidir, konsere geç çıkar erken bitirir vs. Bu tanımlamalar bizim sanatçılar içinmiş meğersem, yabancı adamlarda böyle bi mantık yok, iyi ki de yok. Disiplin güzel bişi nitekim=) Cohen’i dinleyen şanslı insanları da çok kıskanıyorum belirtmeden geçemicem.

  • Leave a reply