2011’in en iyi soul/dans albümü 2010’da yayımlanmış olabilir…

0 Posted by - 23 November 2010 - O OLDU BU OLDU


O albüm Cee-Lo Green’in “The Lady Killer” isimli albümü (5 Kasım’da yayımlandı). Gece gündüz dinliyorum. Mesela şu üstte klibini gördüğünüz “Big City Bright Lights” (iyi bir cumartesi şarkısı), nasıl derler, Van Halen’s Jump meets Billie Jean tadında. Ve bununla ilgili bir sorunum yok. Dinlemeye doyamıyorum. Çünkü başka hit’lere benzeyen hit şarkıları severim özel ilgi alanımdır. Ve bu albümde onlardan bolca var. Üstelik bu adamın harika bir sesi var. Funk, soul, disko, her zevke hitap ediyor, zenci müziğinin ve vokalinin klasik unsurlarını çağdaş bir hit şarkı yaratmak için mükemmel bir şekilde kullanabiliyor.
Cee-Lo Green aynı zamanda kendi alanında bir deha kabul edilen prodüktör ve müzisyen Danger Mouse ile birlikte Gnarls Barkley isimli projelerine de devam ediyor.
Gnarls Barkley’nin birkaç yıl önce ortalığı kırıp geçiren “Crazy” isimli hit’ini hatırlarsınız. Bu adamın adını o zaman yazmıştık bir kenara.
Gorillaz’ın müziğini inşa eden adam olarak bilinen diğer üye Danger Mouse ise, bu yıl The Shins’in solisti James Mercer ile birlikte Broken Bells isimli bir grup kurdu ve aynı isimle bir albüm çıkardı. Şimdilerde de 2011’de yayımlanacak yeni U2 albümünün prodüktörü olarak çalışıyor. Yani adam yeni müzik dehası ve yoğun.
İyi ki de öyle, bu sayede Cee-Lo bu solo albümü yayımlayabildi.
Albümün ilk single’ı artık her yerde çalan ve hit olan “Fuck You”. Tek tek saymayacağım, çok iyi şarkılar var. Hele bir de çok sevdiğim Band of Horses’ın “No One’s Gonna Love You”sunu söylemiş ki Green… (Band of Horses da Green’in “Georgia” isimli şarkısını cover’lamıştı.)
Göreceksiniz kasımda çıktığı için daha ziyade bir 2011 albümü muamelesi görecek olan bu albüm adından çok söz ettirecek.

5 Comments

 • Erhan DALFİDAN 23 November 2010 - 12:56 Reply

  şuana kadar ağırlık olarak r&b – hip-hop albümlere imza atsada bu yıl içersinde seninde dediğin gibi gerek solo albümü, U2′ ya yapacağı yeni albüm vs… söylediğin her kelimeye katılıyorum Cee-Lo Green kesinlikle çok başarılı işlere imza atmış ve atacaktır da dolayısıyla kendisine sitemde de sık sık yer vermekteyim.

 • sezer 28 November 2010 - 01:47 Reply

  evet çok züper bi albüm Gerçekten her tınıyı çok ii birleştirmiş Hani karşılaştırmak olmaz ama amanda jensen happyland tarzında dinlemeye doyamadığım albümlerden….

 • Meriç Egemen 29 November 2010 - 16:55 Reply

  Albüm ingiltere’den geçtiğimiz hafta elime ulaşt,gerçekten janrasında muhteşem bir albüm olmuş ama senenin en iyi albümü dün elime ulaşan Kanye West’in son albümü My Dark Twisted Fantasy’dir kesinlikle.Pitchfork bile bu albüme 10/10 vermiştir ki çok zor verirler.Yakında bu albümü mercek altına almanız dileğiyle…

  • Mehmet Tez 29 November 2010 - 18:04 Reply

   Evet ben de merak ettim doğrusu yorumları okuyunca.

 • sezer 30 November 2010 - 03:16 Reply

  aaa dinlemedin mi o albümü 🙁

 • Leave a reply