2013 model The Beach Boys

0 Posted by - 24 March 2013 - ALBÜM, O OLDU BU OLDU

2013’ün The Beach Boys’unu buldum: Young Dreams. İronik olan, bu neredeyse sörf müziği yapan grubun Norveç’in yılın 300 günü yağmurlu ve karanlık şehri Bergen’den çıkması (Kings Of Convenience’in şehri).

Yani sörf yapılacak son yerden. Çok klasik olacak ama şöyle demişler: “E bizde hava kapalı, ortam depresif, oturup iyi şeyler hayal etmek dışında yapacak bir şeyimiz yok.” Bu İngiliz müziği için de söylenir. Roger Waters, Pink Floyd’un müziğinin psikolojik kökenlerine dair “hava kapalıydı, yağmur yağıyordu ve biz de ergendik” demiş bir keresinde.
Young Dreams’in sevdiği ve etkilendiği sanatçılar arasında The Beach Boys, Rachmaninov, Dali ve Miles Davis de var. Yeni albümleri “Between Places”de yer alan şarkılar, mesela “Wounded Hearts Forever”, “Fog of War”, “Dream Alone, Wake Together” hadiseyi anlatıyor aslında. Dramatik, inişi çıkışı bol, bir yanıyla
The Beach Boys diğer yanıyla Vampire Weekend. Ben en sevdiklerim arasına aldım, kaydettim. Like’adım, kalpledim, yıldızladım, favorilere koydum. Yeni nesil şarkı sevmek böyle oluyor.
Not1: Plağını da alırım illa ki…
Not2: Birileri bu adamları memlekete davet etsin. Cidden şahaneler.

No comments

Leave a reply