2017 festivalleri gaza bastı: Primavera ve Coachella’dan haber var

0 Posted by - 30 November 2016 - O OLDU BU OLDU

Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği Aralık ayına girilirken birçok açık hava festivali de 2017 programlarına son şeklini vermeye başladı.

Dünyanın en geniş katılımlı müzik festivalleri arasında yer alan Primavera Sound ve Coachella da gelecek yılın ağır toplarını duyurmaya başlayan dev etkinlikler arasında yer alıyor.

Barcelona’da 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Primavera Sound, 2017 için headliner olarak Arcade Fire, Frank Ocean ve uzun yıllardır canlı performans sergilemeyen Aphex Twin’i açıklarken, sahnelerinde Bon Iver, The xx, Van Morrison, Grace Jones, Solange, Run the Jewels, Miguel, Mac DeMarco ve Run The Jewels gibi onlarca ismi ağırlayacağını da duyurusuna ekledi.

beyonce-2016-3

Yılın ilk büyük açık hava festivali olarak bilinen Coachella ise 2017’de de iki hafta sonu boyunca (14-16 Nisan ve 21-23 Nisan) İndio – California’daki arazisinde seyircileri ağırlayacak. Henüz doğrulanmayan bilgilere göre Radiohead, Beyonce ve Kendrick Lamar dev etkinlikte başı çekecek üç isim olarak listenin tepesine yazıldı bile.

2001’den bu yana düzenlenen Primavera Sound 2016 yılında headliner olarak Radiohead, LCD Soundsystem ve Sigur Ros’u ağırlarken, bu sene 17’inci yaşını kutlayan Coachella ise 23 yıl sonra sahnelere dönen Guns N’ Roses ile büyük sürpriz yapmıştı.

No comments

Leave a reply