2018 Kış Olimpiyatları bitti, artistik buz pateni stream müzik patlaması yaptı

1 Posted by - 26 February 2018 - O OLDU BU OLDU

Yeni şarkılar keşfetmek için oturup saatlerce internetin başında vakit harcama imkanı olmayanlar için en iyi yol hala televizyon.

Diziler ve filmlerin yanı sıra sportif etkinliklerde kullanılan parçalar müzik tüketimini doğrudan etkileyebiliyor hatta görselliği tamamlaması açısından müziği ön planda kullanan artistik buz pateni bu mecraların en önemlilerinden biri.

Dün gece kapanış seremonsi yapılan Güney Kore’deki Pyeongchang Kış Olimpiyatları’nda gerçekleşen buz pateni yarışmaları sırasında çalışan şarkılar stream müzik platformlarında talep patlamasına yol açtı. Reuters‘in Amazon’dan alınan verilere dayandırarak verdiği habere göre The Little Miss Sunshine filminde kullanılan “To Build a Home” ve Coldplay’in 2014 yılında yayınladığı “O”, aynı dönem içerisinde en çok dinlenen iki şarkı oldu.

Yine Coldplay’in “Paradise”ı talebi artan şarkılar arasında yer alırken, Leonard Cohen’in “Hallelujah”sı ile 2001 tarihli Moulin Rouge soundtrack çalışmaları Amazon’da Olimpiyat boyunca en çok dinlenen şarkıların başında geldi.

*Kapak görseli: Tessa Virtue ve Scott Moir (Kanada)

No comments

Leave a reply