428 kişiyle tutuklanma rekoru kıran festival: Nocturnal Wonderland

1 Posted by - 08 September 2016 - O OLDU BU OLDU

İlk defa 1995 yılında organize edilen ve 2010’dan bu yana California-San Bernardino’da gerçekleşen EDM festivali Nocturnal Wonderland, bu yıl sahne kadrosu ile değil yaşanan polisiye vakalarla manşet olmayı başardı.

Son yıllarda EDM festivallerindeki yüksek oranda uyuşturucu madde kullanımı ve ölüm olaylarına karşı tedbir almak için kontrolleri sıkılaştıran Son Bernardino polisi, 2-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Festivalde tam 428 kişiyi tutukladı.

nocturnal_wonderland-tutuklama

67.195 kişinin katıldığı etkinlikte kabaca bir hesapla her 157 kişiden birini tutuklanmasını “Neyseki kimse ölmedi” diye açıklayan yerel şerif ofisi, geçtiğimiz Mart ayında da aynı organizatör firma Insomniac‘ın düzenlediği Beyond Wonderland’te 250 kişiyi tutuklamıştı.

Yerel basında çıkan haberlere göre ise San Bernardino’daki mekanda söz konusu festivalleri düzenlemek için kent yönetimi ile uzun süreli bir sözleşme imzalayan Insomniac, geçen ay Hard Summer etkinliğinde iki katılımcının uyuşturucu yüzünden hayatını kaybetmesiyle istenmeyen kurum ilan edildi ve şehir meclisi bu sonbaharda sözleşmenin tek taraflı olarak feshedilmesini görüşmek üzere toplanma kararı aldı.

No comments

Leave a reply