5 dakikada geçen haftanın müzik gündemi

1 Posted by - 01 January 2016 - O OLDU BU OLDU

Yılın son haftası haber trafiği hiç hız kesmedi. İşte önemli başlıklar…

* Lemmy Kilmister hayata veda etti. Uzun süredir sağlık problemleriyle uğraşan ve ölmeden sadece 2 gün önce kanser olduğunu da öğrenen Motörhead’in lider ismi, 24 Aralık’ta da 70. doğum gününü kutlamıştı.

lemmy 54

* Spotify telif davalarıyla uğraşmaya bu yıl da devam etti ve son ve en büyük dava da 2015’in son haftasında geldi. “Camper Van Beethoven” ve “Cracker”dan tanıdığımız David Lowery’nin ön ayak olduğu toplu dava nedeniyle şirket 150 milyon dolar ödemek zorunda kalabilir.

* Guns N’ Roses’ın birleşme hikayesi gerçek oluyor. Grup 23 yıl aradan sonra orjinal kadrosuyla ilk defa bu yıl Coachella festivalinde sahne alacak. Henüz doğrulanmayan ama “kuvvetli” ihtimal bir habere göre 25 tane stadyum konseri de sırada…

* Stream müzik servisleriyle yıldızı bir türlü barışmayan ve internet üzerinden sadece sınırlı bir arşivine ulaşmak mükün olan The Beatles, ani bir kararla şarkılarını paylaşma kararı aldı. Artık Spotify ve Apple Music gibi kanallar üzerinden grubun dev kataloğuna ulaşmak mümkün.

* Yaklaşık yarım yüzyıldır film dünyasının en ünlü serilerinden birisi olan James Bond’un 24. halkası “Spectre”nin bugüne kadar hiç duyulmamış başka bir tema şarkısı olduğunu biliyor muydunuz? Film her ne kadar Sam Smith’in söylediği “Writing’s On The Wall” ile sunulsa da, yapımcıların ilk önce Radiohead’e sipariş verdiği, Thom Yorke’un geçen hafta attığı bir Twitter mesajı ile ortaya çıktı.

No comments

Leave a reply