5 dakikada geçen haftanın müzik gündemi

0 Posted by - 18 December 2015 - O OLDU BU OLDU

Geçtiğimiz haftanın kısa bir özeti… Haberim yoktu demeyin!

* Bruce Springsteen iki yıl aradan sonra yeni, ama bu defa “Solo” bir albüm için kolları sıvadı. Ocak ayında başlayacak olan turne biter bitmez stüdyo yolları gözüküyor.

* Herkes yılın “En” lerini açıklarken Obama da boş durmadı ve 2015’teki favori şarkısını tüm dünyaya duyurdu: Kendrick Lamar – “To Pimp a Butterfly”

* Jimmy Page bu defa yeni ekibiyle sahnelere dönmeye kararlı ve 2016 için şimdiden söz veriyor. Fakat Led Zeppelin benzeri işler bekleyenlere de bir uyarısı var: “Çok şaşıracaksınız!”

720x405-458901406

* Formula 1’in son şampiyonu Lewis Hamilton müziğe ısınıyor. Evindeki stüdyoda uzun süredir R&B kayıtlar yapan Hamilton işi ciddiye almış ve şarkılarını Kanye West’e bile dinletmiş. Henüz albüm yok ama yeni sürprizler yolda…

* Ed Sheeran, Instagram ve Twitter ile geçirdiği eğlenceli dönemi bitirdi ve bundan sonra sosyal medyada olmayacağını duyurdu. İyi haber: Yeni albüm yolda ve muhtemelen 2016 sonbaharında da raflarda…

ed sheeran_instagram

* 2016 için kolları sıvayan ekiplerden birisi de The Strokes. Plak şirketi grubun stüdyo çalışmalarından ilk fotoğrafı paylaştı ve müjdeyi verdi.

* Michael Jackson’ın 1982 tarihli albümü “Thriler”, tarihte resmi olarak 30 milyon satış rakamını geçen ilk albüm oldu.

* Pearl Jam 2 yıl aradan sonra yeni şarkılarla dönüyor ve 2016 neredeyse tamamen turneyle geçecek. 25. yıl için çok özel sürprizler de var. Hatta bir tanesi dün açıklandı bile: Grup bu yıl Bonnaroo’da headliner olacak!

No comments

Leave a reply