50. yılında Woodstock yeniden canlanır mı? Planlar masada…

0 Posted by - 19 November 2018 - O OLDU BU OLDU

Açık hava müzik festivallerinin babası sayılabilecek olan ve yarım milyon insanın katılımıyla tarihi bir etkinlik olarak tarihe geçen Woodstock Müzik Festivali önümüzdeki yıl 50. yaşını kutlayacak. İşler yolunda giderse unutulmaz bir konser daha yaşanabilir.

1969 yılındaki orijinal festivalin dört organizatöründen biri olan Michael Lang’in başını çektiği ekip çalışmalarını bir süreden beri devam ettiriyor. New York eyaletinde yayımlanan yerel bir gazete olan The Poughkeepsie Journal kaynaklı habere göre Lang, ortada ciddi bir plan olduğunu fakat anlaşmalar henüz sonuçlanmadığı için resmi duyurunun biraz daha zaman alacağını ifade etti. Etkinliğin kaderinin bu yılın sonuna doğru belli olacağı tahmin ediliyor.

Daha önce Woodstock için 2009’da bir 40. yıl etkinliği düzenlenmiş, orijinal lineup’da yer alan bazı ekiplerin katılımıyla gerçekleşen mini turnenin durakları arasında Bethel’daki gerçek festival alanı da yer almıştı. 15 Ağustos 2009’da gerçekleşen gösteride Levon Helm Band, Mountain, Jefferson Starship, Ten Years After, Canned Heat, Big Brother and the Holding Company, Tom Constanten ve Country Joe McDonald sahne aldı fakat etkinlik beklenen ilgiyi görmedi.

1969 TARİHLİ WOODSTOCK’UN KISA HİKAYESİ VE NADİR BAZI FOTOĞRAFLAR İÇİN LİNK BURADA

No comments

Leave a reply