ABBA tekrar bir arada, yeni şarkı hazır!

1 Posted by - 27 April 2018 - O OLDU BU OLDU

1972-1982 arasında sadece 10 yıl aktif kalmasına rağmen tüm zamanların en çok satan albümlerine ve single’larına sahip olan İsveçli grup bu defa çok farklı bir proje için toplandı.

En son tam kadro 1986 yılında sahneye çıkan Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson ve Anni-Frid Lyngstad, NBC ve BBC’de yayınlanacak olan bir TV projesi için yıllar sonra stüdyoya girdi ve iki yeni şarkı kaydetmeyi başardı. Grubun resmi Instagram hesabından paylaşılan bir mesajla doğrulanan habere göre Aralık ayında gösterilecek olan yapımda, iki yeni şarkıdan biri olan “I Have Faith in You” ekranlara gelecek fakat grup üyelerinin gerçek halleri değil, dijital olarak tasarlanan avatarları seyirci karşısında olacak.

Bir buçuk yıl kadar önce ilk defa konuşulmaya başlanan “Hologram ABBA” projesinin arkasındaki isim olan American Idol ve So You Think You Can Dance yapımcısı Simon Fuller’ın organize ettiği projenin dünya turnesine çıkması da şimdilik doğrulanmayan fakat dışarı sızan bilgiler arasında.

Kamera karşısında olmayı fazla tercih etmeyen ABBA üyeleri en son iki yıl önce 50. yıl şerefine düzenlenen bir partide görülmüş (aşağıda) ve yakın dostlarından oluşan katılımcılara eski şarkılarından bazılarını seslendirmişlerdi.

1972 yılında kurulan ve en sonuncusu 30 Kasım 1981’de olmak üzere (The Visitors) toplam 8 albüm yayımlaya ABBA kariyeri boyunca, Waterloo, SOS, Chiquitita, Dancing Queen, Gimme! Gimme! Gimme!, Voulez-Vous, Super Trouper, Money, Money, Money ve Mamma Mia gibi onlarca hit şarkıya imza attı.

No comments

Leave a reply