AC/DC eski gitarist Malcolm Young’lı bir albüm hazırlığında mı?

0 Posted by - 03 September 2018 - O OLDU BU OLDU

Henüz resmi olarak doğrulanmayan bilgiye göre dört yıl aradan sonra yeniden stüdyonun yolunu tutan Avustralyalı ekip, geçen yıl hayata veda eden Malcolm Young‘ı da işin içine dahil etti.

Dallas merkezli JAM Magazine dergisinin -güvenilir bir kaynağa- dayandırdığına habere göre 2014’teki “Rock or Bust”tan sonra hem ölüm hem de hastalıklarla sarsılan grubun beyni olan Angus Young, kardeşinin eski kayıtlarını da kullandığı yeni bir albümün hazırlıklarına başladı. Geçmiş yıllarda kaydedilen fakat herhangi bir albümde yer alamayan yüzlerce saatlik bandı işlemeye koyulan Angus’a stüdyoda Phil Rudd, Cliff Williams ve Brian Johnson’ın eşlik ettiği de yine haberde yer alan ayrıntılar arasında. Konu hakkında AC/DC tarafından ise henüz hiçbir açıklama yapılmadı.

Grupla birlikte en son 2008 tarihli Black Ice için stüdyoya giren Malcolm Young (yukarıda), demans hastalığı sonucu 2014’te ekipten ayrıldı ve geçen yıl Kasım ayında hayata veda etti.

Rock or Bust kayıt döneminden önce Mocolm’ın gruptan ayrılması ve Phil Rudd’ın saldırı suçundan dolayı hapse girmesi ile sarsılan AC/DC, albümün çıkışı ve turnenin başlamasının hemen ardından Brian Johnson’ın işitme kaybı sonucu sahneyi bırakmasıyla sarsılmıştı.

No comments

Leave a reply