AC/DC’NİN DAVULCUSU PHIL RUDD CİNAYETE AZMETTİRMEK SUÇUNDAN TUTUKLANDI

0 Posted by - 06 November 2014 - O OLDU BU OLDU

3 Aralıkta yeni albümü “Rock or Bust”ı yayınlayacak olan AC/DC’nin 2015 turnesi şimdiden tehlikeye düştü.

Avustralyalı grubun davulcusu Phil Rudd dün sabah Yeni Zelanda’da tutuklandı. Polisten alınan ilk bilgilere göre Rudd, cinayete azmettirmek, öldürmekle tehdit etmek, metanfetamin ve marijuana bulundurmak suçlarından tutuklandı. Dün öğleden sonra çıkartıldığı mahkemede kefaletle serbest kalan Rudd, 27 Kasım’daki asıl duruşmayı bekliyor.

Tam bir basın açıklaması yapılmamasına rağmen edinilen ilk bilgilere göre iddianamede Phil Rudd’ın 2 kişiyi öldürtmek için bir tetikçiyle anlaştığı yazıyor ve eğer Rudd bu suçla mahkum olursa 10 yıla kadar hapis cezası alabilir. Söz konusu suçun 26-27 Eylül tarihlerinde işlendiği iddia ediliyor.

AC/DC’nin “Play Ball” ve “Rock Or Bust” single’ları için Ekim başında yaptığı video çekimlerinde de bulunmayan Phil Rudd’ın grupla devam edip etmeyeceği konusu şu an için karanlık.

2 Comments

  • AC/DC PHIL RUDD İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADI | hafifmuzik 07 November 2014 - 08:24 Reply

    […] AC/DC Phil Rudd’ın tutuklanmasının ardından, Aralık ayında çıkacak albüm ve 2015 Turnesi konularına açıklık getirdi. […]

  • AC/DC’NİN YENİ ALBÜMÜNE ADINI VEREN “ROCK OR BUST” GELDİ! | Hafif Müzik 18 November 2014 - 13:04 Reply

    […] davulcusu Phill Rudd cinayete azmettirmekten yargılanıyor, Malcolm Young’ın demans hastası olduğu ve grupla yolunu ayırdığı […]

  • Leave a reply