Aerosmith veda etmeye hazırlanıyor

0 Posted by - 07 April 2016 - O OLDU BU OLDU

Müzik dünyasında 45 yılı aynı kadroyla deviren enden gruplardan olan Aerosmith gelecek yıl son noktayı koymayı planlıyor.

Geçen yıl turne arasında yayımladığı solo Country albümünün tanıtım çalışmalarına ağırlık veren Steven Tyler Rolling Stone‘a konuştu ve 2017 için bir veda turnesi düşündüklerini duyurdu. Geçen yılki “Blue Army Tour” da 30 konser verdiklerini ve piyasada orjinal kadrosuyla bugünlere gelebilen bir Rolling Stones, bir de kendilerinin olduğunu hatırlatan Tyler, artık veda etme vaktinin geldiğini ifade etti.

Açıklamanın ardından fikirlerini açıklayan Brad Whitford ise, geçen Aralık ayında konunun grup üyeleri tarafından masaya yatırıldığını ve genel kanının 2017 için bir veda turu olduğunu söyledi. 64 yaşındaki gitarist, “Sanırım bu karar tamamen yaşla ilgili birşey. Zaman geçiyor, hepimiz yaşlandık ve artık bu vücutlarla yapamayacağımız bazı şeyler var. İyi bir iş oldu ve artık teşekkür edip huzur içerisinde veda etmenin vakti geldi” diye devam etti.

Grubun karar aşamasında olduğu “veda turnesi” henüz resmi anlamda kesinleşmese de müzik dünyası defalarca veda edip yeniden kendini sahneye atan Ozzy Osbourne ve LCD Soundsystem gibi örnekleri de hatırlayarak yapılacak yeni açıklamaları bekliyor.

No comments

Leave a reply