AH! KOSMOS İLK ALBÜMÜ “BASTARDS”I YAYINLADI

1 Posted by - 04 May 2015 - O OLDU BU OLDU

İstanbul çıkışlı elektronik müzik sanatçısı Başak Günak, Ah! Kosmos kimliğiyle ilk uzunçalarını Almanya merkezli Denovali Records etiketiyle yayınladı. “Bastards” adını taşıyan albüm, geçtiğimiz 24 Nisan’da plak, cd ve dijital formlarda dinleyiciye sunuldu. 8 şarkıdan oluşan albüme üç parçada Övünç Dan gitarıyla eşlik ederken, Fransızca metinlerde Selen Ansen’in, “Stay” adlı parçada Seha Can’ın vokal desteği alınmış. Albümde kullanılan tek akustik davul ise “Never Again”de Sinan Tınar tarafından çalınmış.

Plak ve cd formatında Denovali Records’un web adresinden sipariş edebileceğiniz “Bastards”, Spotify ve Deezer gibi platformlardan dinlemeye açık. Albümü canlı dinlemek isteyenler için ise, ilk konseri 15 Mayıs’ta Salon İKSV sahnesinde gerçekleşecek. Bu konserde Başak Günak’a gitarda Emre Malikler, trompetiyle Barış Demirel (aka Barıştık mı), görsel uygulamada Gizem Aksu, vokallerde Melek Yalçın, Aslı Bostancı ve Seha Can eşlik edecek. Albüme dair kapsamlı bir yazı okumak isterseniz, Zülal Kalkandelen’in RedBull.com/music için yaptığı röportaja şuradan ulaşabilirsiniz.

Çizgi dışı, yenilikçi isimleri bulup bünyesine katma konusunda oldukça başarılı olduğunu bildiğimiz ve kataloğuna bayıldığımız Denovali Records’un Başak Günak’ın ilk albümünü etiketlemesi oldukça keyif verici. Diğer yandan Ah! Kosmos cephesindeki gelişmeler bununla bitmiyor. Başak Günak ve ekibi İspanya yolcusu. 18 Haziran’da Sónar Festival’da Red Bull Music Academy sahnesinde çalacaklar. Aynı ay içerisinde Almanya’ya da uğrayarak, Berlin’de Denovali Festival’da bir performans sergileyecekler.

*Fotoğraf: Nuri Yılmazer

No comments

Leave a reply