Ak Partili genç bunu okusun!

0 Posted by - 29 August 2011 - O OLDU BU OLDU

20110829-104117.jpg

Valla hiç tahmin etmezdim ama bana düştü Hilal Cebeci’ye yapılan hakarete isyan etmek. Kimse rahatsız olmadı, sesini çıkarmadı çünkü. Halbuki değil “kaşar”, o lafın kastettiği şeylerin onda birini ima etseniz sıradan bir vatandaşa, ortalık ayağa kalkar.

Ama galiba konu Twitter’da erotik pozlarını paylaşıp takipçileriyle mavra yapan bir yetişkin kadın olduğunda hemen ahlakçılık devreye giriyor. Zaten o meyilli, zaten o şöyle, zaten o böyle…
Bu ne kadar tehlikeli farkında mısınız? Kadınlara karşı işlenen suçların önemli bir kısmı, özellikle de tecavüz, işte bu çarpık anlayış üzerinde gelişiyor.
1990’a kadar fahişeye tecavüzde suç indirimi uygulayan bir ülkeyiz.
Siz hâlâ kalkmış insanları yaftalama, hedef gösterme peşindesiniz.
Şunu diyemiyorsak hiçbirimiz güvende değiliz ve hiçbirimizin ahlakı da namusu da güvende değildir: “Hiçbir kadın ahlak anlayışı ve yaşam tarzı ne olursa olsun kendisine “kaşar” denilerek hakaret edilmeyi, çirkin imalarla küçük düşürülmeyi hak etmez…”
Hele ki iktidardaki partinin gençlik kollarından hiç…
Anladın mı AK Partili genç? Belli çeneni tutamamışsın, abilerin hemen kulağını çekip kerhen özür dilettiler. Ama istediğin kadar özür dile, kalibreni belli ettin. Sana gençlik kollarınızda uzun bir siyasi yaşam diliyorum.
Hilal Cebeci’ye not: Ramazan bitse de eski Hilal geri dönse diyor okurlar, haberin olsun Hilal, bayramda panpişlerin beklentisi büyük.

No comments

Leave a reply