Al Jarreau 76 yaşında hayata veda etti

0 Posted by - 13 February 2017 - O OLDU BU OLDU

Caz, R&B ve blues alanında unutulmaz eserlere imza atan Amerikalı müzik adamı Los Angeles’ta tedavi gördüğü hastanede dün sabah yaşamını yitirdi.

2010’daki Fransa konseri sırasında ilk defa ciddi anlamda rahatsızlanan ve o tarihten bu yana solunum ve kalp problemleri yaşayan Jarreau, dönem dönem tedavi görse de ilerleyen yıllarda yakalandığı zatürreden de tam olarak kurtulamadı. Şubat 2017’ye kadar konserlerine devam etmekte ısrar eden 76 yaşındaki müzik adamı, durumu kötüye gidince Los Angeles’ta yeniden hastaneye kaldırılmıştı.

12 Mart 1940’da altı çocuklu kilise müzisyeni bir anne-babanın beşinci çocuğu olarak dünyaya gelen Alwin Lopez Jarreau, başarılı bir eğitim hayatının ardından master için gittiği San Fransisco’da George Duke ile birlikte müzik yapmaya başladı ve profesyonel hayata 1967 yılında adım attı.

Kariyeri boyunca tam yedi defa Grammy Ödülü kazanan Al Jarreau, ilki 1975 yılında olmak üzere tam 16 stüdyo albümü yayımladı ve Joe Sample, Chick Corea, Kathleen Battle, Miles Davis, David Sanborn,Rick Braun ve George Benson gibi birçok farklı isimler birlikte işler yaptı.

No comments

Leave a reply