Amazon imzayı attı: “Yüzüklerin Efendisi” dizi oluyor

0 Posted by - 14 November 2017 - O OLDU BU OLDU

Game Of Thrones’un ekranlara veda etmesinin ardından aynı rüzgarı arkasına alacak benzer bir hikaye için arayışa giren yapım şirketleri, üzerinde bir süredir tartışılan “Yüzüklerin Efendisi” için son kararı verdi.

Oldukça pahalı bir prodüksiyon olacağı söylenen ve sırf bu yüzden rafa kalkması planlalan seri için resmi açıklama dün Amazon’dan geldi. J.R.R. Tolkien’in miras yönetimi ile birkaç sezonu kapsayan bir anlaşma yapıldığını duyuran şirket, serinin ilk halkası olan “Yüzük Kardeşliği”nin önceki döneminde geçen yeni bir senaryo ile seyirci karşına çıkacaklarını açıkladı.

Peter Jackson imzalı Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan “Yüzük Kardeşliği” Aralık 2001’de vizyona girmiş ve 93 milyon dolar bütçeyle hazırlanan yapım gişede 870 milyon doların üzerinde hasılat yapmıştı. (Aşağıda)

Amazon Stüdyoları’nda çekilecek dizi için elini taşın altına koyan şirketler arasında İngiliz yayıncılık devi HarperCollins ve Warner Bros. Entertainment çatısı altında faaliyet gösteren New Line Cinema da bulunuyor. Dizinin senaryo yazarı ve yönetmeni hakkında ise henüz açıklanan bir isim yok.

No comments

Leave a reply