Amerika plak üretim standartlarını yeniden tanımlıyor

0 Posted by - 11 September 2018 - O OLDU BU OLDU

Nostaljik formattaki geri dönüşün kalıcı olduğu kabul edildi ve artık müzik endüstrisi plağı 21. yüzyıla uyarlama peşinde.

Dünya kayıtlı müzik piyasasının üçte ikisini elinde bulunduran üç şirketin (Warner, Universal, Sony) kontrolünde olan Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) kolları sıvadı ve artan plak üretimindeki standartları yeniden düzenlemeye karar verdi. Geçen yıl ilk defa Jack White’ın plak basım şirketi Third Man Pressing öncülüğünde Detroit’t toplanan Plak Konferansı (Making Vinyl) bu yıl için RIAA’dan bir mail aldığını ve ABD’de en son 1978 yılında yenilenen plak üretim standartlarının yeniden masaya yatırılacağını duyurdu.

Geçen yıl 6-7 Kasım tarihlerindeki Record Store Day – Black Friday etkinliği sırasında Detroit’te toplanan konferansa bu yıl katılım çok daha genişledi ve 1-2 Ekim 2018’de gerçekleşecek olan Making Vinyl’a bu yıl Third Man Pressing’in yanı sıra Copycats Media, Discogs, Billboard, Record Store Day, RIAA ve Record Products of America gibi kuruluşlar sponsor oldu. Konferans ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşılabilir.

No comments

Leave a reply