Amsterdam Taksim olmuş haberimiz yok…

0 Posted by - 01 March 2011 - O OLDU BU OLDU
2137145-Melkweg-Amsterdam

Amsterdam'ın Ghetto'su ya da Babylon'u olarak Melkweg.

Amsterdam’da yürüyoruz. Elimize bir broşür tutuşturuluyor. Parti var. Peki kimler çalıyor? DJ Beyza. Altına bakıyoruz, “Visuals by Yonca” . Yani görsel numaraları da Yonca yapacak. Aaa enteresan!

Ardından bir binanın duvarında Nil Karaibrahimgil’in eski bir konserinin hafif paralanmış afişiyle karşılaşıyoruz.
Aa ne tesadüf?
Yürümeye devam. Aynı zamanda bir de sanat merkezi olan bir kafeye oturuyoruz. Mönüde Türk yoğurdu ve Türk sosisi var. Yani sucuk. Daha önce kafelere gittim ama yoğurda Türk yoğurdu yazanını ilk kez gördüm. Sucuk da cabası…
Allah Allah…
Kafedeki dergiler arasından Time Out’u alıp bu akşam ne var bakalım sağda solda diye merak ediyoruz. Melkweg’de Yüksek Sadakat konseri var. (Sonradan öğrendim ki iptal olmuş…)
Nasıl yani? Şaka mı bu?
Akşam bir İtalyan restoranına gidiyoruz. İtalyan müşterilerle çatır çatır İtalyanca konuşan patron yanımıza geliyor: “Pizzanızı beğendiniz mi?” Sağol der demez “Türk müsünüz” diyor. Adı Yasin’miş. Pes…
Gördüm, test ettim, onayladım. Amsterdam Taksim olmuş haberimiz yok. Giderseniz yabancılık çekmezsiniz. Üstelik kafeler, restoranlar Taksim’den ucuz. Haberiniz olsun.

IMG_2480

Animal Friendly Meat: Hayvan dostu et nasıl oluyor, yorumunu size bırakıyorum: "Kestik ama acıtmadık, öncesinde de iyi davrandık.." Amaç vicdan rahatlatmak, yoksa hayvan için pek "dostça" bir hareket olmasa gerek.

No comments

Leave a reply