Amy hakkında…

0 Posted by - 24 July 2011 - O OLDU BU OLDU


Önce tipik bir Twitter söylentisi sandık, ama değilmiş. 27 yaşındaki Amy Winehouse Londra’daki evinde ölü bulundu. Ölüm sebebi henüz açıklanmadı. Müzik dunyası ve sevenleri yasta.

Bakın Milliyet’te yaklaşık bir ay önce yazdığım bir yazı bu. Paylaşmak istedim.


***
Amy Winehouse konseri iptal oldu çünkü…
Amy Winehouse nesli tükenen rock yıldızlarının sonuncusu. Salata yiyip vitamin kullanmıyor. Oysa bu dünyada artık geçerli olan bu

Amy Winehouse sistemin kolayca ele geçirip ehlileştirebileceği türden bir tip değil. Ticari korkuları yok. Brezilya’da tanesi bir milyon dolara konser vermeye gidiyor, bir gece önce sporunu yapıp uyuyacağına mini barı boşaltıyor.
– Amy Winehouse bir bağımlı ve tedavi olmayı reddediyor. Evet, kendine çok yazık ediyor ama bu onun karakteri…
-Çünkü süt içerek Amy Winehouse olunmuyor. Başka türlü basın sizi takip etmiyor, insanlar hayatınızı merak etmiyor, konserinize gelmiyor.
-Winehouse şöhret yönetimi diye bir şey bilmiyor. Böyle bir derdi de yok.
Amy Winehouse her şeye rağmen trendlere göre üçüncü dünya ülkesinden çocuk evlat edinen, kiminle boşanıp kiminle evleneceğine kariyer danışmanlarıyla karar veren pek çok dünya yıldızından daha samimi geliyor bana…
Bazıları uslu olmak istemiyor. Herkesin umursadığını umursamıyor kapitalist dünyamızda…

25 Haziran 2011, Milliyet

9 Comments

 • Cemil 24 July 2011 - 14:04 Reply

  Okudugum en komik yazilardan biri. Sut icerek winehouse olunmuyorsa, sut icmeye devam.

 • Ayça 24 July 2011 - 15:48 Reply

  İşte bu kadar sığsın Cemil! O kadar salatadan, vitaminden de bahsetmiş de… kime diyorum. Atalarımız boşuna dememiş. Eşekten şeker esirgenmez de, yaratılışı gereği otu sever

 • ahmed 24 July 2011 - 17:04 Reply

  Bikaç hafta önce sahneye sarhoş çıktı diye linç eden riyakar gavatlar ne düşünüyor ben asıl onu merak ediyorum.

 • norablumen 24 July 2011 - 17:41 Reply

  Mehmet Tez, bu yorumu yaparken siz ne ictiniz acaba? Cok sacma bir yorum, ustelik buna refere etmeniz daha da sacma olmus.

 • Ece 24 July 2011 - 17:42 Reply

  Evet umursamıyordu, aldırmıyordu, satış kaygısı yokdu, spor yapmıyordu, rock’n’roll yaşıyordu. Böylece öldü. O halde bunlar yaşamaktan, yaşamın keyfini çıkarmaktan daha önemli(!)

 • Tamay 24 July 2011 - 21:50 Reply

  Arıza, problemli, bir o kadar da yetenekli, genç yaşta ölüp giden tayfanın son üyesi..Özenmek, önermek değil ama içip, zıçıp, marketing’ e aldırmadan kendi hislerine göre müzüğini yapan delileri artık göremeyeceğiz sanki..

 • betül 25 July 2011 - 02:28 Reply

  benden başka üzülen yok mu?? edeb yahu!*

  *a.çağlayan

 • Cemil 28 July 2011 - 00:00 Reply

  Uzulmek ayri. Saygi duymak ayri. Kahrolmak ayri. Gulmek ve sevinmek ayri. Hicbirinin yeri de burasi oldugunu sanmiyorum. Benim verdigim tepki Amy Winehouse’un vefatiyla falan da alakasizdi. Tamamiyle yukarida Mehmet Tez’in kaleme aldigi satirlaraydi. Vefat sebebine de degil. Direkt olarak yaziyi komik buldugumu belirtmisim. Yani illa birini tasladiysam Amy degil de Sayin Mehmet Tez’dir. Olabilir. Dogaldir. Varolus amacimiz bu diye dusunuyorum. Ha Amy meselesi… Sever miydim. Hayir. Ama dedigim gibi, tamamen baska bir konu oldugunu dusunuyorum bunun. Rockstar dedigimiz seyin ne oldugunu tanimlamak lazim once. Kavramlar uzerinden tartisiyorsak kavramlarin anlamlarini belirtmemiz lazim. Nedir rockstar. Insan midir. Nasil yasar. Oscar Wilde bir rockstar midir mesela. Ya da Hank Moody yasaydi Rockstar olur muydu. Amy rockstar miydi. Eger Amy hakikaten Rockstar ise, kanserden dolayi vefat eden sevgili DIO neydi. Rockstar degil miydi. Sutu cok seven Bruce Dickinson, ayni zaamnda fahri doktora unvanina da sahiptir, rockstar degil midir. Bence bunlari netlestirmek lazim.

 • Leave a reply