AMY WINEHOUSE BELGESELİ TEMMUZ’DA YAYINDA. İŞTE İLK FRAGMAN!

0 Posted by - 03 April 2015 - O OLDU BU OLDU

2011’de 27 yaşındayken hayata veda eden Amy Winehouse‘un hayatını konu alan belgesel film “Amy” önümüzdeki Yaz gösterime giriyor.

Biyografi tarzı belgesel filmlerde tecrübeli olan ve en son 2010 yılında Brezilyalı Formula 1 yarışçısı Ayrton Senna için yaptığı “Senna” ile büyük başarı kazanan Asif Kapadia‘nın yönettiği filmde, bugüne kadar gün yüzüne hiç çıkmamış kayıtlar ve dokümanlar da yer alıyor. Filmin bir özelliği de, Winehouse‘un kendi sesinden kendini anlattığı bölümlerin de kullanılması.

Filmin projesi, Amy Winehouse‘un çalıştığı eski plak şirketi Universal Music Group‘a ait. Şirketin Britanya’daki CEO’su David Joseph‘ın ifadesine göre çalışmalar iki yıl önce başlamış ve film, Winehouse’un özel hayatını, aile ilişkilerini, müziğini ve şöhretle olan ilişkisini ele alarak derin bir kişilik portresi ortaya koyuyor.

1 Comment

  • AMY WINEHOUSE FİLMİNE AİLESİNDEN TEPKİ: “SİZİ DAVA EDERİZ!” | Hafif Müzik 27 April 2015 - 09:09 Reply

    […] Asif Kapadia’nın yaptığı film bir Universal Music Group projesi ve ilk fragmanı Nisan ayının başında yayınlanmıştı. “Amy: The Girl Behind The Name” 3 Temmuz’da birçok ülkede gösterime […]

  • Leave a reply