Amy Winehouse konserinden…

0 Posted by - 20 June 2011 - O OLDU BU OLDU


Bir gece önce otel odasındaki barı silip süpürdü. Yetmedi, müzisyenlerin odasına girdi orayı da tertemiz yaptı. Üçüncü odayı zorlarken yardımcıları “Yapma Amy” diye yatağına götürdüler.
Ertesi gün konser tıklım tıklım. Winehouse “Merhaba” diyor. Şarkısına başlıyor…

“Tears Dry On Their Own”dan sonra sesi gidiyor. Bu daha ikinci şarkı. Konserin kalan kısmındaki 12 şarkıyı zar zor söyleyebiliyor. Toplam 1 saat 20 dakika sahnede kalıyor. İki şarkıyı vokalisti Zalon’a söyletiyor.
Winehouse için yeni acaba şarkılarımı beğenecekler mi stresi yok. Çünkü yeni şarkı yok. Konserin sonunda biste “Valerie”yi söylüyor. Sonuç? Evet bu bir Amy Winehouse konseri ve o muhteşem. Ama eskisi gibi olmadığını söylüyor o halini bilenler. Eski formunda değil. Konseri takip eden dünya müzik basınının görüşü bu.
Winehouse’un şubatta Brezilya’da verdiği konserde bunlar oldu. Bakalım bu gece otelde ve yarın konserde neler olacak…

Not: Bu yazı bu ayki Milliyet Sanat’a yazdığım Amy Winehouse yazısının içinde yer alan bir bölüm. Pazar günü gazetedeki köşeme koymuştum. O yazının sonunda inşallah İstanbul’a gelebilir, bekleyip göreceğiz notunu düşmüştüm. Korkulan olmuş…

1 Comment

  • foofighters 20 June 2011 - 12:18 Reply

    niye bu kadını bu kadar pazarlamaya uğraşıyorsunuz,getirisi çok mu yüksek?sahnede kokain çekiyor,kusuyor ama o muhteşem! kimi kandırıyorsun,hani rehab no no n’olacak yeah yeah yeah?

  • Leave a reply