AMY WINEHOUSE’UN EN İYİ 7 CANLI PERFORMANSI

0 Posted by - 23 July 2015 - O OLDU BU OLDU

2011 yılında 23 Temmuz’da aramızdan ayrılan şarkıcıyı anmanın en güzel yolu canlı performanslarını izlemek. Albümler, bant kayıtları güzel ama Amy sahnede bir başka.

Amy Winehouse – “Stronger Than Me”
BBC’de gerçekleştirmiş iki performansla açıyoruz listeyi. İlki, “Stronger Than Me”. Davulcu çok iyi çalıyor, tuşesi kuvvetli. Amy daha büyük prodüksiyonlara girişmemiş, şort atlet çıkmış sahneye. Bizim için değişen bir şey yok, harika söylüyor.

Amy Winehouse – “Back to Black”
Zirvede olduğu dönemler. Bu sahne kurulumunu, o abajurları, takımları çekmiş müzisyenleri, yani şovunu yanından eksik etmiyor. Porchester Hall’da BBC için gerçekleştirdiği konserden bir performans bu. Başalaman önce laflarken şarkının melankolisiyle, depresyonla alay ediyor.

Amy Winehouse – “Tears Dry On Their Own”
Yıl 2006 yanakları biraz şişkince, yüzü hala canlı. Jools Holland’ın şovuna katılan Amy ve ekip harika iş çıkarıyor. Üflemeliler, geri vokaller, gitarcılar herkes işini layığıyla, yerli yerinde ve yeteri kadar yapıyor. Amy’ye de en iyi bildiği şeyi yapmak, okumak kalıyor.

Amy Winehouse – “Valerie” (ft. Mark Ronson)
Brit ödüllerinde Mark Ronson ile harika bir prodüksiyon eşliğinde sahnede. The Zutons şarkısı “Valerie” Ronson’un “Versions” isimli uyarlamalardan oluşan albümünde yer almış ve Amy desteğiyle kaydedilmişti. Sonra Amy bu şarkıyı sık sık yorumladı, ölümünden sonra yayınlanan albümde de farklı bir versiyonuyla yer aldı.

Amy Winehouse – “In My Bed”
“Frank” isimli ilk albümünü henüz yayınlamış toy Amy, albümün hitlerinden “In My Bed”i söylüyor. Wembley sahnesinde ve sadece bir gitar eşlik ediyor ona.

Amy Winehouse – “He Can Only Hold Her / Doo Wop (That Thing)”
O bilindik numarasını yapıyor yine, “He Can Only Hold Her”ü Lauryn Hill şarkısı “Doo Wop (That Thing)”e bağlıyor.

Amy Winehouse – “Wake Up Alone”
İkinci ve son albümü “Back to Black”in kitleleri sirayet alanına alan hitleri arasında öne çıkamadı belki ama albümün en güçlü şarkılarından biriydi “Wake Up Alone”. Bu performansın sahnelendiği konser, defalarca baştan sona izlenesi.

BONUS:
Amy Winehouse @ 50. Grammy Ödülleri Töreni
Amerika’dan vize alamamış olan şarkıcı, Grammy kazandığını Londra’da kurulmuş bir temsili bir sahnede öğreniyor.

No comments

Leave a reply