ANNIE LENNOX “NOSTALGIA” İLE GERİ DÖNÜYOR

0 Posted by - 15 August 2014 - O OLDU BU OLDU

Özellikle 80’li yılların müziğine ilgi duyan hemen herkesin kolaylıkla hatırlayacağı Britanyalı şarkıcı Annie Lennox müziğe geri dönüyor. Eurythmics üyesiyken söylediği Sweet Dreams, Love Is a Stranger ve There Must Be an Angel gibi şarkılarla Dünya listelerini sarsan Lennox, aslında Diva (1992), Medusa (1995), Bare (2003) ve Songs of Mass Destruction (2007) adlı 4 tane de solo albüm yayınlamıştı.
lennox
Albümün ismi “Nostalgia”dan da anlaşılacağı gibi Annie Lennox bu sefer biraz geçmişe gitmiş ve albüm için 30’lu ve 40’lı ylların tarzını yansıtan şarkılar seçmiş. Albümün kapağı ve şarkı listesi hazır fakat henüz yayınlanmış bir single veya fragman yok. Şu an için, Ekim ayında yayınlanacak olan albümü beklemekten başka çare yok. Ama o zaman kadar Annie Lennox’un sesinin neye benzediğini hatırlamak için biz de biraz “Nostalgia” yapabiliriz:

Nostalgia Şarkı Listesi:
1. Memphis in June
2. Georgia on My Mind
3. I Cover the Waterfront
4. Summertime
5. I Put a Spell on You
6. Strange Fruit
7. God Bless the Child
8. September in the Rain
9. You Belong to Me
10. I Can Dream, Can’t I
11. The Nearness of You
12. Mood Indigo

1 Comment

  • ANNIE LENNOX’UN YENİ ALBÜMÜ “NOSTALGIA” EKİM SONUNDA GELİYOR | hafifmuzik 06 October 2014 - 07:38 Reply

    […] ile de tarzını her zaman korudu. Adından da anlaşılacağı gibi, nostalji yüklü yeni albüm “Nostalgia” 27 Ekim’de yayınlanacak. Albümün tarzını merak edenler için Annie Lennox’dan, […]

  • Leave a reply