Architecture In Helsinki dün gece Salon’daydı!

0 Posted by - 29 October 2011 - O OLDU BU OLDU

Müthiş bir enerji patlaması ve keyifli bir gece için, dün gece İKSV Salon’da Architecture in Helsinki konserinde olmanız lazımdı!

Architecture in Helsinki geçtiğimiz nisan ayında yayınladıkları dördüncü stüdyo albümleri “Moment Bends” in ardından yollara düştüler ve bu geçen yedi ayda hiç durmadan o şehir senin bu şehir benim gezdiler ve sonunda ilk Türkiye konserleri için dün gece sahnedeydiler.

Kayıtlardan dinlediğimiz kadarıyla iyilerdi ancak sahneye ne kadarı yansıtılabiliyordu çok merak ediyorduk açıkçası. “Desert Island” ile açılışı yapan Architecture in Helsinki daha ilk dakikadan zihnimizdeki soruları yanıtladı. Tüm konser, bir kaç düşük an dışında, sürekli serotonin pompaladılar kulaklarımızdan tüm benliğimize yayılacak şekilde.

On numara müzik dinlettiler bize, ama sahne performansları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, ne yazık. Sahne duruşları ilk bakışta oldukça göz alıcı duruyordu oysa ki… Dört albüm yayımlamış, sayısız konser vermiş bir grup için hala fazla heyecanlı ve elini kolunu nereye koysa bilemeyen bir edaları vardı. İkinci şarkıda yaşadıkları ufak aksaklığı gayet geyikle geçiştirebilirlerdi mesela, yanlış şarkının teması çalınıyordu o an ve hepimiz minik bir espri ile buna kahkaha atmaya hazırdık.

Neyse, sahne duruşu çok da rahatsız edici bir durum ihtiva etmiyordu ve adamlar gümbür gümbür aynen çalıyorlardı. “Hold Music”, “Escapee”, “That Beep” performansları en çok hoşumuza gidenler oldu. Tüm konser ağzımız kulaklarımızdaydı.
Berk Sayan

1 Comment

  • foofighters 31 October 2011 - 16:36 Reply

    biletler kazıktı gidemedik. patlayamadık!

  • Leave a reply