Aretha Franklin’in cenaze töreni için program belli oldu

0 Posted by - 24 August 2018 - O OLDU BU OLDU

Geçen hafta hayata veda eden 76 yaşındaki müzisyen, beş yaşındayken geldiği ve müzik kariyerine ilk adımları attığı Detroit’te defnedilecek.

Franklin’in uzun yıllar temsilciliğini yapan Gwendolyn Quinn tarafından yapılan açıklamaya göre tören 31 Ağustos’ta Detroit’teki Greater Grace Temple kilisesinde gerçekleşecek ve sanatçının kilise korosu geçmişine bir saygı olarak gün boyunca çeşitli konuk ve korolar tarafından gospel seslendirilecek. Stevie Wonder, Chaka Khan, Faith Hill, Jennifer Hudson, Fantasia, Shirley Caesar gibi bazı davetli isimlerin de kısa performanslar sergileyeceği törenin ardından defin işlemine geçilmesi planlanıyor. Aretha Franklin’in halka açık görüşü ise 28-29 Ağustos tarihlerinde Detroit’teki Charles H. Wright Afrikalı Amerikan Tarih Müzesi‘nde gerçekleşecek.

2010 yılından bu yana pankreas kanseri ile boğuşan fakat ağır tedavi sürecine rağmen geçen sonbahara kadar sahneleri bırakmayan Aretha Franklin’in sağlık durumunun kötüye gittiği Ağustos başında açıklanmış ve kısa süre sonra da (16 Ağustos) evinde ailesi ve dostlarının arasında hayata gözlerini yumduğu duyurulmuştu.

No comments

Leave a reply