Asmalımescit’te “maganda” istilası

0 Posted by - 12 July 2010 - O OLDU BU OLDU
fft16_mf733961

Tünel Şenliği ne güzeldi halbuki...

Geçen hafta sonu Tünel Şenliği devam ederken ortalığa bir biber gazı kokusu yayıldı. Öksürenler, tıksıranlar… Herhalde münasebetsiz biri şaka yaptı dedik, unuttuk. Meğer işin şakayla ilgisi yokmuş…

Asmalımescit’in merkezini magandalar basmış. Bu magandalar adam tartaklıyor DJ dövüyor, mekan dağıtıyor. Olay yeri Lokal. İçeride DJ Tutan çalıyor. Bir kadın gelip Serdar Ortaç istiyor. Bu arada Tutan’ın Ajdalı, Barış Mançolu remiksleri meşhurdur. “Serdar Ortaç değil ama birazdan Ajda çalarım” diyor Tutan iyi niyetiyle. Ben olsam çalmıyorum derdim. Lokal’de Serdar Ortaç istemek ne demek? Fatih Ürek’e gidip Metallica’dan “One” var mı deyip çalmayınca arıza yapmak gibi bir şey bu. Her yerin bir meşrebi adabı var. Ve kadının yanındaki magandalar DJ’e saldırıyor. Mekanın görevlileri geliyor, ayırmaya çalışıyor, nafile. Cam çerçeve iniyor. Sonunda kavgayı durdurmak için biber gazı sıkılıyor.
Pek değerli ve “trendy” Asmalımescit’in magandaların istila altında olduğu artık kanıtlandı yani sizin anlayacağınız. İşi bilenler bunu uzun zaman önce fark edip kaçmaya başladı geçmiş olsun. Buraya haybeye gelen bir sürü ikinci sınıf ünlü ve onların geldiği yerlere gelmeyi seven magandalar sayesinde Asmalımescit bitmek üzere. Mekan sahipleri de biz nerede yanlış yaptık diye düşünmeli.

4 Comments

 • Tweets that mention Asmalımescit’te “maganda” istilası | hafifmuzik — Topsy.com 12 July 2010 - 17:24 Reply

  […] This post was mentioned on Twitter by Selen Baycan Patır. Selen Baycan Patır said: RT @mehmettez: Asmalımescit’te “maganda” istilası – http://hafifmuzik.org/?p=8802 http://ff.im/-nzFIh […]

 • king kong 12 July 2010 - 18:08 Reply

  Tutan’a kalkan eller kırılsın!
  asmalı mescid = gumbet barlar sokagı

 • leonartkohen 13 July 2010 - 13:48 Reply

  şenliğe çok istediğim halde gelemedim.bu üzücü olayı görsem kahrolurdum herhalde.solcu ressam atölyesi, kasış tasarım shoplar, housecafe tünele şune açmış vs derken bu hale geldi.bu kadar hızlı.

 • ian curtis 14 July 2010 - 13:54 Reply

  Serdar Ortaç dinlemek isteyen öküzler gitsin etilerde eller havaya yapsın.

 • Leave a reply