Avicii 28 yaşında hayata veda etti

4 Posted by - 20 April 2018 - O OLDU BU OLDU

İsveçli müzik yapımcısı ve Dj Tim Bergling, yani bilinen sahne adıyla Avicii 20 Nisan Cuma günü akşam saatlerinde Umman’ın başkenti Maskat’ta ölü olarak bulundu.

Sanatçını temsilcisi tarafından yapılan resmi açıklamada fazla ayrıntı paylaşılmazken, ölümün çok ani olduğu ve ailesinin isteği üzerine ölüm nedeni hakkında şimdilik bilgi verilmeyeceği de vurgulanıyor.

Aktif olarak çalıştığı dönemde dünyanın en çok kazanan DJ’leri arasında gösterilen Avicii, 2016 yılında aldığı ani bir kararla kariyerini noktalamış ve yayınladığı basın bildirisinde çok zamanının olmadığını, artık yeni bir hayata başlayacağını ifade etmişti.

İşte Ağustos 2016’daki o mektuptan bir parça:

“Sanatla büyüdüğüm bu hayatta artık bir yetişkin oldum. Yapmak istediğim birçok farklı şeyler var ve fark ettim ki, bunları yapmak için çok az zamanım var.

İki hafta önce arkadaşlarımla arabaya atladık ve bir ABD turu yaptık. Hayatın farklı alanları hakkında düşünme şansımız oldu ve bu sırada yaşantımda ciddi değişiklikler yapmam gerektiğine karar verdim.”

Olay hakkındaki güncellemeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

*Güncelleme 1: Tim Bergling’in aşırı alkol tüketiminden kaynaklı akut pankreatit hastası olduğu ve 2014’de safra kesesi ile bağısağının bir bölümünü aldırdığı biliniyordu. Ölüm nedeninin 2016’dan bu yana ağırlaşan sağlık sorunları olduğu düşünülüyor.

*Güncelleme 2: Umman polisi soruşturmayı tamamladı ve olayda bir suç unsuru bulunmadığını açıkladı. Bergling’in ailesi cenazeyi almak için Umman’a geldi.

No comments

Leave a reply