AVUSTRALYA YILI ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR!

0 Posted by - 03 November 2014 - O OLDU BU OLDU

Türkiye ve Avustralya ilişkilerini güçlendirmek adına kültür/sanat köprüsü olarak nitelendirebileceğimiz ortaklıklar, projeler ve etkinlikler kapımızda. Türkiye’de Avustralya yılı bir dizi konser ve kısa film gösterimleri ile başlıyor.

2015 Türkiye’de Avustralya Yılı ortaklığı çerçevesinde ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara’da olmak üzere Bodrum, Mardin, İzmir, Diyarbakır, Göreme ve Karadeniz dahil Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde etkinlikler gerçekleşecek. “GLOBAL GROOVES TURKISH ROOTS” sunumuyla müziğini tanımlayan Avustralya ve Türkiye’den müzisyenlerden kurulu Bashka, 9 Kasım’da Babylon İstanbul’da, 11 Kasım’da Çanakkale Hayal Kahvesi’nde, 13 Kasım’da If Performance Hall Ankara’da ve 14 Kasım’da Peyote Eskişehir’de sahne alacak. Bashka konserinin öncesinde dünyanın en kapsamlı kısa film festivali olarak bilinen Tropfest‘te 2014 yılında finale kalmış 9 filmi izlemek mümkün olacak.

Avustralya Türkiye arasında gerçekleşen bu işbirliği birçok farklı proje ve etkinliğe de vesile olacak. Sıra dışı tasarımcı Joost‘un Şişhane Park’ta kuracağı sürdürülebilir restoran projesi Greenhouse, tiyatro, dans ve sirk gösterilerini birleştiren performansıyla Strange Fruit, kıtalar arası kısa film festivali Tropfest, animasyon, projeksiyon, multimedya ve canlı müzik eşliğinde gerçekleşen kukla gösterisi The Adventures of Alvin Sputnik: Deep Sea Explorer, İstanbul Film Festivali, Ankara Film Festivali ve SineMardin Film Festivali’nde özel gösterimler, Avustralyalı sporcuların katılacağı Karadeniz Dağ Bisikleti Şampiyonası ve İstanbul Babylon ve Göreme’de yapılacak Avustralya Müzik Festivali etkinlikler arasında dikkat çekici olanlar..

No comments

Leave a reply