Baba Winehouse’dan karşı atak: “Kendi filmimi çekiyorum”

0 Posted by - 26 October 2015 - O OLDU BU OLDU

Britanyalı yönetmen Asif Kapadia’nın çektiği ve Mayıs ayından bu yana farklı ülkelerde gösterime giren dokümanter film “AMY”, 2011 yılında 27 yaşındayken hayatını kaybeden Amy Winehouse’un hayatı hakkındaki bilinmeyenleri ortaya çıkardı.

Filmin çekim aşamasından başlayarak projeyi eleştiri yağmuruna tutan Winehouse ailesi ve özellikle de Amy’nin ölümünden sorumlu tutulan baba Mitch Winehouse, film vizyona girmeden yapılan ilk özel gösterimden sonra avukatlarını devreye sokmuş ve yapımcıları dava etmekle tehdit etmişti.

İlerleyen haftalarda dava fikrinden vazgeçen ve kendi bakış açısıyla yeni bir film çekmeye soyunan Mitch Winehouse, on gün kadar önce yönetmen Phil Griffin ile bir araya geldi ve ismi henüz belli olmayan proje için görüşmelere başladı.

Amy’nin 2006 tarihli Back to Black albümünün ilk single’ı olan Rehab‘in de video klibini çeken isim olan Griffin ile çok yararlı bir görüşme yaptıklarını ifade eden Mitch Winehouse’a göre, Amy’nin hem yakın arkadaşı, hem de beraber çalıştığı bir isim olan yönetmen konuya oldukça ilgi gösterdi. Phil Griffin ise görüşmeden sonra bir açıklama yapmadı.

amy-winehouse

Tüm zamanların en çok izlenen ve gişe hasılatı yapan belgesel filmi olarak rekor üzerine rekor kıran “AMY”, 16 Ekim’den bu yana Türkiye’deki birçok sinema salonunda da izlenebiliyor.

No comments

Leave a reply