Bataclan saldırısını konu alan filme kurban ailelerinden tepki

2 Posted by - 02 January 2018 - O OLDU BU OLDU

İki yıl önce Paris’te gerçekleşen terörist saldırıyı bir aşk hikayesine konu ettiği iddia edilen yapıma karşı bir imza kampanyası başlatıldı bile.

France 2 televizyon kanalındaki gösterimi için son hazırlıkları tamamlanan ve başrollerini Sandrine Bonnaire ile Simon Abkarian’ın paylaştığı Ce Soir-Là (That Night) adlı filmde, Taliban tarafından kaçırılmış bir Afganlı ile bir Fransız kadının saldırı gecesi kurbanlara yardım ederken aralarında doğan aşk konu ediliyor.

89 kişinin öldürüldüğü terör saldırısı sırasında Bataclan’da olan ve konser salonunun önünde yakınlarını kaybeden Claire Peltier’nin başlattığı imza kampanyasında şu ana kadar 43 binin üzerinde imza toplandı. Acılarının çok taze olduğunu ve bir katlimdan aşk hikayesi çıkartmanın çok uygunsuz olduğunu iddia eden imzacılar, France 2 kanalından projenin iptal edilmesini istiyor. France 2’den yapılan açıklamada ise son halini alan yapımın henüz kanal yöneticileri tarafında izlenmediği ve kararın daha sonra verileceği ifade edildi.

13 Kasım 2015’te Paris’te farklı noktalarda başlayan terör saldırılarında toplam 130 kişi hayatını kaybetmiş ve 89 kişi o gece Bataclan’daki Eagles of Death Metal konseri sırasında katledilmişti.

No comments

Leave a reply