BEASTIE BOYS “MONSTER ENERGY”DEN 2.4 MİLYON DOLAR DAHA İSTİYOR

0 Posted by - 20 January 2015 - O OLDU BU OLDU

Beastie Boys’un avukatları grubun müziğini reklamında izinsiz kullanan içecek markasından, müzik telifi, uğradıkları zarar ve avukatlık ücretleri olarak 2.4 milyon Dolar daha istiyor.

Söz konusu reklamda gruba ait Sabotage, So What’cha Want, Make Some Noise, ve Looking Down the Barrel of a Gun adlı şarkıları Dj Z-Trip’in bir konser videosundan alarak kullanan şirket, olayın bir Monster çalışanı ve Z-Trip arasındaki kelime anlaşmazlığında kaynaklandığını söylemişti.

“O tarihte bizim bir çalışanımız bu miksi Z-Trip’e yolluyor ve o da -hallederiz- anlamında bir kelime kullanıyor. Bunun üzerine bizim personel de bu videoyu kullanmaya hakkı olduğuna kanaat getirip web sitemizde yayına koyuyor” şeklinde kendisini savunan Monster Energy’nin bu iddiası, mahkeme heyetinin -hallederiz- (Dope) kelimesinin farklı anlamlar taşıyabileceği sonucuna varıp Z-Trip’i davanın dışında tutmasıyla çökmüştü.

Amerikalı enerji içeceği markası “Monster Energy” 2012 yılında internet sitesinde yayınladığı reklamda Beastie Boys’a ait melodileri izinsiz olarak kullanınca grup, markayı dava etmiş ve geçtiğimiz Haziran ayında sonuçlanan davada şirket, Beastie Boys’a 1.7 milyon Dolar tazminat ödemek zorunda kalmıştı.

No comments

Leave a reply