Beyonce ve Jay Z sayesinde Louvre Müzesine 2018’de rekor ziyaretçi…

0 Posted by - 07 January 2019 - O OLDU BU OLDU

Geçen yaz “The Carters” adı altında Everything Is Love adlı bir albüm çıkartan, lider single Apeshitiçin de Paris’te sıradışı bi video çeken ikili, Fransa’nın müze gelirlerine de ciddi anlamda katkıda bulundu.

148 milyonun üzerinde bir izlenme rakamına ulaşan ve nadide sanat eserlerine ev sahipliği yapan Louvre Müzesi’nde özel izinle çekilen klibin rekor sayıda ziyaretçiyi getirdiğini ilk ağızdan açıklayan ise müze müdürü Jean-Luc Martinez oldu. Bir radyo programında rakamları paylaşan Martinez’in ifadesine göre bir önceki yıla göre %25 daha fazla insan tarafından ziyaret edilerek 10,2 milyon rakamını yakalayan Louvre, son rekorunu 2012’de 9,7 milyon ile kırmayı başarmıştı.

16 Temmuz 2018’de yayına verilen Everything Is Love ile birlikte On the Run II adlı bir dünya turnesine de çıkan Beyonce ve Jay Z, elde ettikleri 254,1 milyon dolar hasılatla 2018’in en çok kazanan üçüncü turnesini gerçekleştirmeyi de başarmıştı. Albümün tamamına kulak vermek isteyenler için Spotify linki hemen aşağıda.

No comments

Leave a reply